Štyry blechy

Posted on 29th Srpen 2012 in Texty

Minulý týden u nás byl Černoušek. Kesinka hárala, tak se Černoušek přestěhoval na chvíli k nám. Jak se na člověka krásně dívá! Tady má vedle sebe A Humument od Toma Phillipse (stojí za vyhledání!) a Architekty křesťanského středověkého vědění (stojí za přečtení, neboť je napínavější nežli thriller, Hynku, Viléme, WuWeji !)

 

Tento nesmírně hodný, báječný a nádherný pejsek je stále k mání, mimochodem. Spí na zádech, podívejte se – takto u nás spal první noc:

Další fotky najdete tady.

Píše mi jedna milá kamarádka ze severu (ach, mytologický Sever!): „Taky má Pan Franc [to je její pes] hezký zvyk, že rychle vyběhne o patro výš, abych byla pod ním a mezi zábradlím mi olízne nos.“ Není to překrásné?

Kromě toho se musím pochlubit (jako by Černouškova krása byla moje zásluha!) tím, že ve středu vyčmuchal ježka. Na rozdíl od většiny ostatních psů se spokojuje s očicháním, nekouše. Vzal jsem si ježka na klín, jako vždycky. Škoda, že to bylo v noci, hrozně rád se dívám na to, jak ze mne potom skáčí blechy: lesknou se jako drobečky slunce. (Sluneční třískypoužil Kavanagh, ale na ty bych stejně nepřišel.) Když jsme přišli domů, Černoušek mi seděl na klíně, a v culíku měl blechu. Tak jsem zjistil, že i v umělém osvětlení jsou blechy krásné. Hrozně mi připomínají písničku Death of a Clown od The Kinks, jednu z mých nejoblíbenějších. Černouškovu jsem chytil. A pak jsem chytil tři sobě. To už Černoušek naštěstí spal, takže nemusel mít komplex. Jedna skočila směrem k životopisu Saint-Johna Perseho, tak snad si počte. Pozoruhodný autor! „Trochu moc řeční, ano, taky ale vidí“, jak mi napsal Petr Král, když jsem mu loni touto dobou psal, že právě Perse znovu čtu. (Citováno se svolením P. K. – – Když už jsem v závorce, ještě jednou popíchnu Wua: Petrovi jsem za svolení poděkoval a zakončil dopis takovýmto mávám – neboť my si s Petrem pokaždé něčím zamáváme – „Mávám závodem, který má cíl na startu a za startovními bloky má knihy o Akvinském.“) Jednu blechu se mi podařilo vyfotit, podívejte:

 

 

– Ale ne, my vám jen JAKO vytrhneme bolavý zub.

– A já vás JAKO kousnu.

 

 

comments: 24 »

24 Responses to “Štyry blechy”

 1. Bára napsal:

  Ať žijí pejskové, je skvělé, že je máme :-)

 2. fismeister napsal:

  To rozhodně! A vítám tě na znovuzprovozněném blogu!

  Pejskové jsou skvělí, ale u nás je problém ranní vstávání. Ovšem majíce pět milujících psů ob dvě patra, nemusí nás to tak trápit.

 3. elfos napsal:

  Dívá se překrásně, ten, kdo ho získá, bude šťastný. Černoušek taky. A úplně slyším ježkovo chichotání ukončené zafuněním, když dupital k domovu – spokojený, neboť o čtyři blechy lehčí.

  • elfos napsal:

   A vůbec mi nejde na rozum, jak jsi tu blechu tak dokonale dopodrobna vyfotil. Vypadá obrovská! A medově jantarová. Jistě se nenadála, hovíc si na ježkovi, že bude takhle slavná.

   • fismeister napsal:

    Já jí říkal: “Blecho, neskákej. Blecho, neskákej.” Pobíhala mi po hřbetu ruky, tak jsem ruku zvedl k zářivce a udělal dvě fotky na supermakro. Byla úplně pidivelká, ale i prostým okem bylo vidět, jak je nádherná.

  • fismeister napsal:

   To jistě bude, je to úžasný pejsek. Tak hodný se jen tak nevidí. A ty nádherné oči!

   Hoho, další epitet do c. v.: odlehčovač ježků. No tedy…

 4. Alix napsal:

  Je to krása, psí oči jsou neskutečně dojemné a ti malí chlupatí hajzlíci to velice dobře vědí. Vím, o čem mluvím!

 5. fismeister napsal:

  Tedy, já u nás ještě psí oči nezaznamenal (stejně jako mi v zoo unikly krokodýlí slzy). A to přitom pejskové u nás kradou chleba, dělají díru do oblečení, otvírají kapsy s piškoty, přestýlají postele… Asi ví, že když u nás přestelou postel, vezmu je do náruče, zlíbám a říkám, jak jsou šikovní, protože mi pytel z prostěradla připomíná Karkulína. No a vítej tady pod svou přezdívkou, milá Alix!

 6. D.n. napsal:

  Jeden Černoušek, štyry blechy a čtyři literární odbočky – hezký, princi.

 7. Henry Psanec napsal:

  Skoro jako ta Italka v panu Kaplanovi, která do deseti řádek o Římě vměstnala chrámy, triumfální oblouky a značný počet fontán.

 8. lojzo napsal:

  No, že by blchy patrili k mojim obľúbeným živočíchom, sa povedať nedá, ale budiž. :-)
  Ale “ze mne potom skáčí blechy”? Skáčí? Neskáčou? 8-O

  • Henry Psanec napsal:

   Myslím, že už ses jednou “divil”, lojzo – podle vzoru to je samozřejmě špatně. No jo, já mám za sebou pana Kaplana, skok – skokl, a tak, ale nebudu se vymlouvat, dle vzoru je skáčou. Holt jsem hovádo.

   • lojzo napsal:

    Hm, tak tento odkaz mi unikol, pána Kaplana som čítal strašne dávno a pamäť mi už tak neslúži… len si tu svou hovadnost (ak sa nemýlim, tento termín vymysleli či aspoň spopularizovali V+W) pekne zachovaj! ;-)

    • fismeister napsal:

     Popravdě, toto zdejší Hovádo je ze Spaceballs – viděl jsem v televizi Hvězdné války a pak jsem se radši podíval na jejich parodii, zase takový znalec V+ W bohužel nejsem. Ha, včera jsem na Tebe myslel, zakoupiv Úsmev Giocondy!

 9. SV napsal:

  s káčou nebo bez ní ;-) Pejsánek je milý. a vie, kde je mu dobre a úplne bezpečno. a môže sa veselo rozvaľovať cez pol vesmíru ;-) ja som včera potkala potkana a ešte dnes mám z toho radosť ;-) ahoj Henry ;-)

 10. fismeister napsal:

  Nazdárek! Doufám, že pejska zítra zase uvidíme. Černoušek je neuvěřitelně milý. Potkana jsem potkal před třemi lety a taky z toho mám pořád radost (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Common_rat_in_Bystrc.JPG) – ochočené jsem ale potkal i po tomto. A činčilu v kočárku!

 11. Wu napsal:

  Uf, hned dvakrát v jednom článku mě pokouší! :)
  Prý napínavější než thriller… jak to, že tedy není Akvinský každý den v televizi? :-D

 12. Kojot napsal:

  Čtyři blechy jsou jsou možná sluneční třísky, ale byt plný blech je peklo, věř mi. Loni před Vánoci je přinesla Eliška, byl zrovna zápočtový týden a já jsem moc neregistroval, že se schyluje ke katastrofě a pak nastala cca šestitýdenní bitva, která mě úhrnem stála nejmíň 3000Kč, hromadu nervů a trapný pocit, když chtěl někdo přijít na návštěvu. A ty doštípané nohy… Fuj!
  Hmmm, sorry, že kazím poetiku, ale opravdu ti přeji, ať ti ty čtyři zatolané blechy doma chcípnou a nerozmnoží se.

 13. fismeister napsal:

  O tom vůbec nepochybuju! Proto jsem to napsal takto, protože blechy byly čtyři a vůbec nekousaly – nemoci spát kvůli blechám nebo štěnicím bych za poetické patrně nepovažoval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>