Prase

Posted on 12th Prosinec 2013 in Různé

Před jakousi dobou narazil jsem díky facebooku, na němž mám řadu anglických zoologů, na odkaz na teorii genetika Eugena McCarthyho, která se od té doby objevila i v českých médiích a podle níž jsou lidé kříženci šimpanze a…

 

 

medvídka Pú? Hm, to naneštěstí ne. Zato Prasátka. Krátce, dotyčný vědec tvrdí, že člověk je hybridem šimpanze a prasete.

 

Takhle prý to proběhlo.

„Bylo nám řečeno, bohové jste a synové Nejvyššího, a my jsme odpověděli: psi jsme a prasata“ – Jakub Deml

„Koruna stvoření, člověk, to prase“ – Gottfried Benn („Die Krone der Schöpfung, das Schwein, der Menschostatek si dohledejte…)

Citát s šimpanzem mne nenapadá, ale, dotyčnou teorii najdete jak na nejméně třech českých stránkách, tak v její úplnosti na autorově webu (myslím ovšemže autora teorie, ne Henryho Psance), zde.

O hybridech jsem tu už kdysi psal, tehdy o kočičích; zatímco znám z literatury, především samozřejmě z výtečného Karla Shukera, případy plodných mul a z Wikipedie nejrůznější podivuhodnosti (kříženec delfína skákavého a kosatky černé), McCarthym uváděné příklady, totiž kříženci králíka a kočky, jsou pro mne zde jsou lvi. Někdy ne zcela dávno mezi nejlepší články anglické Wikipedie povýšil článek Mary Toft(ová), proslavená jako žena, která tvrdila, že porodila králíky.

*

Než skončíme – ropuchy padají z kohoutích vajec, protože jim to klouže – podívejte se sem.

Nový druh kuandua byl popsán z Brazílie, a to je přece báječné!

 

comments: 4 »

4 Responses to “Prase”

 1. fismeister napsal:

  P. S.: je celkem pochopitelné, že Karlův dnešní článek na jeho skvělém, skvělém blogu je o prasatech: http://karlshuker.blogspot.cz/2013/12/pigging-out-at-christmas-its-grim-with.html

 2. D.n. napsal:

  Ale, ale, milý Henry. Podlehl jsi šalbě kyberprostoru. Realita jasně dokazuje, že člověk je kříženec motýla (přesný druh se zatím nepodařilo zjistit) a ještěrky obecné. Tu se vznáší, tu zalézá do skulin.
  A Pu? Ten se vznáší nad Universem.

 3. D.n. napsal:

  Nebo snad brutálně básnivý “…ve zlatém rámečku”?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>