Poznámka k depresi 3

Posted on 5th Květen 2012 in Různé

Opět bez happyendu, ale vlastně černohumorně zábavná (no, spíš černohumorně než zábavná), pro potřebu žactva nižších i vyšších škol navíc doplněná ludikativní příhodou o čuránkách a vexilologičností golfu.

Loni mi bylo kvůli depresi nejhůř, když Roger Federer hrál čtvrtfinále na Australian Open. Nevidím v tom – díky Bohu! – žádnou kauzalitu, to je jen pro časové určení. Nu ale, náhoda je blbec, že ano, takže jsem si letos, když Roger hrál čtvrtfinále AO, řekl, no nic, chlapče, letos to musíš zaspat. Kod fecit – což jsem učinil. Jenomže mi přišlo úplně příšerně, když jsem se díval na jeho semifinále. Leckdo by mohl říct, ať Rogera poprosím, ať už to zapíchne, ale to by bylo vážně na hlavu. Prostě v lednu bývá krize, stejně jako třeba v říjnu. Tak to chodí. Ale přišlo mi to legrační.

A když jsem u těch legračních věcí: dnes jsem stopoval vrány, v hustém lese, a chtělo se mi čůrat. Vyčůral jsem se tedy u keře, a pak jsem pod něj vlezl, protože jsem chtěl vyfotit supermakro jednoho brouka, načež mi z těch počuraných listů všecko steklo na předloktí: no nejsem mistr?

Jedna vrána mi prolétla div ne skrz hlavu, viděl jsem otakárky v tanci, strakapoud mi na hlavu hodil větev, zajíc běžel okolo, kukačka kukala, ale žádného z nich jsem nezaostřil! Býval bych zaostřil nahatého pána na zahradě, ale to se mi nechtělo. Ale vyšed z lesa, viděl jsem otákarka na zahradě, tak tady ho máte, pro radost:

otakárek

Petr Hruška se právě vrací z Albertiny, okouzlen Munchem, Noldem a Kandinským. A já mu po telefonu posílám stádečko teseraktů. V zimě jsem měl totiž pocit, že mě chce Malevič vystřelit do čtvrtého rozměru.

golf

Toto není dýmka. Chci říct toto není indická vlajka. To je detail z včerejšího golfu. Konkrétně tohoto:

golf

*

Vrána

se zbláznila

do ženy v láhvi.

comments: 10 »

10 Responses to “Poznámka k depresi 3”

 1. elfos napsal:

  Včera jsem viděla rvačku dvou vrabců, prudkou, divokou a několikavteřinovou, ani jsem nestihla vyčarovat foťák. Pro pokračování odlétli do křaku a za dalších pár vteřin vylétl z křaku jeden a zmizel (netuším, zda vítěz, nebo poražený – ale nevypadal nešťastně, prostě si letěl). Toto dělo se u vstupu do Lesa – co se dělo kus dál nevím, dlouho jsem tam nebyla.
  Díky za krásné povídání, Henry. Přenáší mě kus dál, do světa života a úžasných tvorů..

 2. elfos napsal:

  A otakárek je skvostný, vypadá jako vznášející se kvítek.

 3. Simona napsal:

  Mám ráda lidi, kteří mě přes moji pokročilou, pěstovanou lenost donutí přemýšlet a/nebo se něco nového naučit. Díky, Henry za tři nová a jedno obživlé cizí slovo.

  Já dnes po letech objevila jeden poštovněskřítovský irskočeský palimpsest. Opravdu neuvěřitelné. Tedy, já tomu věřím, mně se to stalo, ale kdybych to komukoliv vyprávěla…

  Každá ne-ta-pravá žena je pro čápa žábou v láhvi.
  Každý správná žena by se měla naučit občas se do láhve uchýlit.

  Dnes tě před další telefonátem z "okované" lavičky zachránila jen dvojice mladičkých milenců, která byla rychlejší než já. Přestože to byli oni, kdo šli do kopce. Závěr z toho nedělám žádný.

  Zdravím tebe i maminku a mám radost, že aspoň v létě tě /zdá se) ta mrcha D. tolik nesužuje.

 4. Liška napsal:

  Úchvatňoucí!

 5. Henry Psanec napsal:

  [1] V keři tedy jeden vrabec zůstal. Taky jsem včera jednoho viděl. V keřích opět jsou – ale těžko je tam fotit. Což je fuk. Hlavně, že jsou zpátky.

 6. Henry Psanec napsal:

  [2] Mně připadá jako manta. Včera mi jako manta připadalo skoro všechno.

 7. Henry Psanec napsal:

  Simono, jestli počítáš i "ludikativní", to si vymyslel V. Effenberger.

  Lavička dvojokovaná láskou!

  Taky zdravíme. Jen musím popravdě dodat, že s depresí je to letos hodně špatné, i když včera, díky Bohu, mi bylo dobře.

 8. Henry Psanec napsal:

  Viky, děkuju: to tvoje je takové liščí slovo, je v tom skok na přední packy a chňap!

 9. Simona napsal:

  [7] ad jazyková vynalézavost V. Effenbergera. No, po pravdě, mně připadlao podivné, že se to slovo skoro vždy vyskytuje v souvislosti s Janem Švankmajerem. Díky za nasměrování,opakovaně se mi osvědčuje přístup: Neptej se, dozvíš se!
  S.

 10. Henry Psanec napsal:

  No jo, já jsem takové hovado exhibicionistické. Effenberger je myslím proslulý tím, že tyto neologismy schválně vymýšlel do svých teoretických prací; znám ale jen Realitu a poesii, Výtvarné projevy surrealismu jsem ještě nečetl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>