Svízel?

Posted on 12th Září 2011 in Texty

Ne, nejedná se o botaniku ani o Queneaua.

střecha

Poprvé za třicet let jsem byl u nás na střeše.

Na vzdálenější straně samá tmavá auta -

sleduje mne snad tajnoslužebnictvo?

Možná strážci morálky proto, že na rozdíl od maminky, která plní nádobu na cukr málo a lžičku do ní zapichuje stojatě, já ji plním do vrchu a lžičku na ni pokládám, a tímpádem skoro každé ráno nastává obrázek:

cukr

Moral: nebrat lžičku pod krkem.

comments: 13 »

13 Responses to “Svízel?”

 1. elfos napsal:

  Chodník má pod krkem žlutého motýla. A kde se vzala v cukru lebka? Marně ovšem dumám, co jí to trčí z nosu. Tedy.. z míst, kde byl nos…. Foukačka? Nebo flétna, na kterou se hraje nosem?

  Na střeše jsem byla (bez foťáku) jednou, vylákal mě tam Domovník, netuše, že elfos na točivých střechách špatně udržuje rovnováhu. A točivé jsou všecky, na kterých stane. Což jí nebrání na ně lézt – v té souvislosti mě napadá, že jednou mě ta zvědavost udolá, a odletím.. Na tvé fotce, Henry, jsi ovšem dost blízko kraje? Pokud pod sebou vůbec nějaký kraj máš, to taky není jisté. Krajinu ovšem jistě (pod sebou máš), jak očividno.

 2. Henry Psanec napsal:

  Koukněte na toho fintila! A nosní flétna, u mne, který nepolykám hory.

  Domovník s velkým D zní jako pohádková postava, která je jen Domovníkem, nic víc… Já tam byl s horolezcem, byl tam lovit vosy, které se ukázaly být sršni (vosí hnízdo bylo pod domem). Pro mne jsou střechy naštěstí netočivé. Tady mám hlavu přes kraj, ruku s fotoaparátem jsem měl za hlavou. Ještě jsem se podíval přes kraj na chodník. Pořád tam je Dadamax.

 3. elfos napsal:

  A ještě obří vosy!! K těm by mě nedostal ani regiment horolezců. Hlavu přes kraj bych zvládla, pokud bych u toho ležela – ovšem bez vos a sršní kolem.

 4. Corwex napsal:

  V bezprostředním kontextu slova "tajnoslužebnictvo" jsem druhou fotku nejprve považoval za výložku na yettiho rameni.

 5. Henry Psanec napsal:

  Taky jsem se od sršňů držel dál a ke kraji šel opatrně. Překvapilo mě, že na té střeše krom výtahové šachty a pár trubek vlastně nic není.

 6. Henry Psanec napsal:

  [4] Dobré odpoledne! To je dnes už potřetí yetti. Zajímalo by mne, zda o něm zcr zná nějakou skladbu ze soudobé vážné hudby. – Ovšem výložky a yetti mi k sobě moc nejde… tu představu musím uchopit přes nějakou impresi ptačí.

 7. D.n. napsal:

  Připomněl si mi větu: "Černý mercedes třikrát zahoukal".

  Já zase topím lžičky do medu.

 8. Henry Psanec napsal:

  A víš, že já vždycky po lžičce plynoucí dovnitř medu skočil a vytáhl ji z něj? A pochutnal si na medu – občas jsem s tím skokem až tak nespěchal.

 9. zuzi napsal:

  Ta první fotka je moc hezká, s tím uchem hodně získala na zajímavosti

 10. Henry Psanec napsal:

  Děkuji! Je poměrně obtížné fotit se takto sám, tak jsem rád, že se Ti líbí.

 11. bicarbona napsal:

  už druhý den přemýšlím jak tu napsat, že se mi líbí žes byl na střeše (což ti přeju, protože se mi na střechách vždycky líbilo) a že je úžasné, že je ta sklenice skleněná, přestože jsou známější ty umělohmotné, které možná byly i součástí výbavy panelových domů, alespoň si to tak představuju, takže jsem rád, že vy ji nemáte, ale máte tu hezčí (skleněnou), a nakonec mi nezbylo než to napsat takhle

 12. Henry Psanec napsal:

  Mně se moc líbí, jaks to napsal, děkuju – ze střechy si pořád dlužím album fotek, a byl to báječný výlet, i proto, že jsem si krásně popovídal s horolezcem, jenž tam byl pracovně, a pak, ty mraky všude okolo… a máš pravdu, v tomto paneláku před třiceti lety byly umělohmotné sklenice, ale maminka měla staré z paneláku na Kvapilové, kde v roce 1971 byly skleněné.

 13. Haluz napsal:

  Moc vás prosím o více informací první auto zprava, je to mercedes ? Už se roky snažím zjistit co mě to 3 měsíce sledovalo za šmíráka… Nic mi neudělali, ani se mě nanic neptali, jen všude kde jsem se hnul, byl černý SUV mercedes který jsem do té doby ještě neviděl, kouřové okna v předu i vzadu, a ve 3h. ráno si fotili na parkovišti auto ve kterém jsem jezdil.. dokonce i tosamé auto vedle, idioti nevěděli jistě které to bylo, každopádně za ty tři měsíce o mě asi zjistili dost věcí a muselo to někoho stát balík, zjistili kde chodím zakým, kudma kdy… mno ale teĎ už jim je to kničemu, situace se naprosto změnila já se pohybuji úplně jinde… Ale moc bych chtěl vědět co to bylo zač, jedinou zmínku o jsem četl z nějakých amerických stránek kde tosamé auto popisovala Angelina Jolie ale také nezjistila co jsou zač, myslím že to byla buď americká tajná služba, ruská, nebo scientologové a myslím že to byli oni jelikož Tom Cruise s ní tehda vedl spory o děcko bo ho chtěl vychovávat se scientology a ona se sním rozešla tak proto, pak taky je pravda že jsem v té době se o toto téma zajímal a nejednou komentoval.. ale taky jsem dost ostře komentoval až skoro trestně proti americe, nesnáším ji dodnes ale tehdy jsem psal věci za které by mě mohli zavřít… nejméně pravděpodobné je to rusko to mi je absolutně ukradené, a tehdy jsem vůbec nic o něm nevěděl ani se nezajímal. Tajná služba to byla což potvrdili tím focením + tím faktem že nemůžu najít ani ťuk… a jsem přesvědčen o tom že jsem určitě nebyl sám, takže buď hlídají a veškeré zmínky na netu mažou. Nevím nechápu to..Hlavně já jsem úplně obyčejný člověk, žádná osobnost, prostě pro jakoukoli tajnou službu bezvýznamný… je to pro mě záhada.. Jestli někdo něco víte, cokoli jakoukoli informaci pošlete mi maila. Dík a mějte se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>