Děti z Lambady

Posted on 7th Srpen 2011 in Texty

Lambada

V roce 1989 byla písnička Lambada od skupiny Kaoma populární tak,

že ji ORF vysílala každý večer před zprávami.

Písnička je to krásná a a klip k ní se mi svou slunečnou prostotou líbí dodnes. A ta zápletka, jak jednoduše podaná a rozuzlená!

Lambada

Pán se usmívá. Pak už všichni jen tančí, slunce zapadá, ORF oranžoví a já vím, že je večer.

Pokud jste taky slyšeli, že Kaomě se přihodilo nějaké neštěstí a až na jednoho všichni zahynuli, není to pravda. – Co jste možná neslyšeli je to, že jejich písnička je plagiát, usvědčený a opokutovaný. Pokud chcete slyšet originál, najděte si na YouTube “Llorando se fue” od bolivijské skupiny Los Kjarkas.

Vždycky jsem si představoval, že ti dva, míním ty děti, kterým, předpokládal jsem, je tak nějak jako mně, se v dospělosti vzali a žijí šťastně spolu. Washington Oliveira (20. 2. 1977 nebo 1979) a Roberta de Brito (27. 9. 1977 nebo 1979) se proslavili jako Chico & Roberta; v letech 1989 – 1993 vydali tři alba a řadu singlů, a působili tak nejen jako taneční, ale i zpěvácká dvojice. V roce 1993 showbusiness opustili. Chico se stal protestantským knězem, oženil se a má dítě; působí na misii ve Vila Velha v brazilském státě Espíritu Santo. Roberta se vdala a v Brasílii (hlavním městě Brazílie – Oscar Niemeyer! A Belmondo!) pracuje jako veterinářka.

V snovém světě jsou ovšem spolu a tančí. A vlastně budou tančit vždycky. Třeba se taky jednou roztančím…

comments: 16 »

16 Responses to “Děti z Lambady”

 1. Liška napsal:

  Video k písničce Lambada znám. jojo. Vůbec mě nenapadlo, že ty děti spolu pak zpívaly. Natož co dělají teď – to je dobrý!

 2. Henry Psanec napsal:

  Já si na tebe u toho vzpomněl, kdysi psalas o letních hitech. Ty děti byly známá taneční dvojice už v době toho klipu, však jim taky ten tanec šel!

 3. Liška napsal:

  Šel jim výborně, připadali mi oba jako gumoví. Ano, na blognutí o letních hitech si někdy vzpomenu. A zrovna je léto… budu to téma taky muset nějak oživit. Dík za připomínku.

 4. Liška napsal:

  ehm, moje potvrzvoací slovo bylo HNIDA.

 5. Henry Psanec napsal:

  Ano, neuvěřitelná graciéznost pohybů. Říkám si, zdalipak Roberta takhle tančí s manželem někde u své veterinární ordinace…

 6. Henry Psanec napsal:

  [4] Och, to je hezké – uchováváš je? Já ano. – - Měl jsem POPNI – což je jednak pop, jednak trochu papeženecké, a to druhé koresponduje výtečně s románem o papežce Janě, který jsem si dnes koupil.

 7. nominek napsal:

  Taky jsem vůbec netušila, že ty děti i zpívaly, ale na lambadu – a následný samoučný trénink tohoto tance – si víc než dobře vzpomínám :-)

 8. Henry Psanec napsal:

  Já ji nikdy netrénoval. Asi mě to ještě čeká.

 9. nominek napsal:

  Jo, jo, jak se říká – nikdy není pozdě :-)
  Tak jsem si ji na YT pustila a přes Makarenu se dostala až k Mambu No 5… :-)

 10. lojzo napsal:

  nominek: Od Lambady přes Makarenu až k Mambu No.5… Ideš správnym smerom! ;-)

 11. Henry Psanec napsal:

  [9] Pravda. Navíc, když jsem teď našel ve svm rodokmenu černocha, snad v sobě objevím i tu vláčnou grácii, o níž tak neporovnatelně píše Gerry Durrell. Já přes Macarenu zamířil k Llorando se fue, zkuste si to poslechnout.

 12. Henry Psanec napsal:

  Vida, Lou Bega je mladší než Macarena, to jsem nevěděl (ačkoliv původní motiv je zase o hodně starší než Macarena). – Mluvím u psaní do Skypu a babička Fede nevěří, že to nemluví Fede sama, to je legrační.

 13. Petisee napsal:

  Lambadu dávala dobře moje ségra. :)

 14. Henry Psanec napsal:

  Jedna vytrvalostní běžkyně, jedna tanečnice, zachránce Říma… vy jste jako z nějaké knížky.

 15. Petisee napsal:

  Počkej, počkej,já taky KDYSI závodně tancovala!

 16. Henry Psanec napsal:

  No tak tím spíš!

  Včera mě na přehradě napadl námět na pohádku, "O tvrdohlavé Evelíně".

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>