Těšení na květákové placičky

Posted on 30th Červenec 2011 in Texty

tele

- Je to pravda, Stebbinsi? Jste gynekolog?


ms

24. 7. zaplaval James Magnussen na prvním úseku australské štafety na 4 x 100m čas 47,49, čímž jako první překonal čas Pietera van den Hoogenbanda. Rekordy v polyuretanových plavkách, nyní zakázaných, nepočítám. Tohle je pozdější štafeta.

V dobách Alexandra Popova popsal zde již kdysi zmíněný Drew Gordon, komentátor Eurosportu, jeho výkon v rozplavbě slovy “jako sněhová pusinka vynořivší se z trouby”. Když si přidáte skotský přízvuk, je to prostě neodolatelné.

ms

Jak vidno, závodníci skočili pryč z televize.

Netuším proč, ale Google mi v Gmailu jako reklamu vedle mejlu nabídl “Kočka Čůrá”, a když jsem si toto uložil, vedle naskočilo “PES Čůrá”. Netuším, co to znamená, a ani to snad nechci vědět.

akvabely

*

snooker

1. 5., první den finále letošního mistrovství světa, zemřel ráno ve věku 90 let britský snookerový komentátor Ted Lowe, nositel Řádu britského impéria. Známý jako “Šeptající Ted” pro svůj zastřený hlas, do srdcí britského publika se vryl například větou “Pro ty z vás, kteří se dívají na černobílých přijímačích – růžová koule leží vedle zelené.” Komentoval i nejlegendárnější finále snookerové historie, zápas Steva Davise a Dennise Taylora (1985). – - Tady se mi podařilo zachytit moment, kdy se na červené kouli usadila moucha. Bylo to ve finále UK Championship 13. 12. 2009, všiml si jí Ting Ťün-chuej (známější i u nás jako Ding Junhui, troufám si lehce smutně říci), který právě hrál (proti Johnu Higginsovi; Ting vyhrál 10:8).

*

j. e. f. píše na svém blogu – pro odkaz si zajděte vlevo do Odkazů, J. E. Frič, Christiania, Vetus Via, a Uši a Vítr -

dostal jsem onehdy internetovou poštou zvláštní pohádku, prý ji napsalo osmileté děvčátko, jmenuje se „O zlatém řetízku“, zní takto: „Kdysi dávno žila maminka a tatínek. Měli dceru Aničku. Anička nosila zlatý řetízek. Jednou si šla hrát na zahrádku. Běhala a hrála si. Najednou zakopla a zlatý řetízek jí sklouzl s krku do trávy. Hledala ho, ale nenašla. Najednou se tam objevil jakýsi mužíček a ten jí říkal: ‚Zlatý řetízek je v květu růže, růže je v ostrém trnu, trn je mezi ostny dikobraza, dikobraz je v moři, moře je v řece, řeka je v potoce, potok je v kaluži, kaluž je sto mil odsud.‘ A jak to mužíček dořekl, zmizel. Anička udělala všechno, co jí řekl. Našla svůj zlatý řetízek. A rodiče se nic nedozvěděli.“ – co chcete dodat? –

j. e. f., blogový zápis z 11. 10. 2010

…veverka, kočkodan, papoušek a hejl se všemožně snažili ho rozptýlit… Husa vyprávěla pohádky, potok do toho drnkal baladu… (Novalis)

comments: 12 »

12 Responses to “Těšení na květákové placičky”

 1. D.n. napsal:

  Inu, milý Henry, těšení je vždy skvělé.

  Jo na tu mouchu si pamatuji. Jak by ji asi komentoval Mr. Lowe na čb TV?

  Ano, pro děti není nic neuskutečnitelné.

 2. Liška napsal:

  Ty dvě fotky skokanů jsou bezva!
  (A nebojím se toto nechat jako celý komentář bez ohledu na to, jestli to někdo bude interpretovat jako povrchní. Taková já jsem úžasná :-))

 3. elfos napsal:

  :-) elfos úžasná není, zato děti ano, jakož i zvířátka všecka (včetně krav s něžnýma moudrýma očima), ať již vyprávějí pohádky a těší, nebo prostě jen jsou, což je radost sama o sobě.

 4. Liška napsal:

  [3] elfos,
  psát tohle v neděli ráno v sedm hodin, to už něco znamená.
  To by ode mne v tu hodinu nikdy nevzešlo :)

 5. elfos napsal:

  [4] A to jsem druhou část komentáře, mj. i s aligátory, smazala.
  Liško, ale jsem si jistá, že vzešlo, obzvlášť pokud bys jako já vstávala v pět hodin – dvě hodiny od probuzení už jde napsat leccos.

 6. Henry Psanec napsal:

  D. n.: – After a time, you may find that "having" is not so pleasing a thing, after all, as "wanting." It is not logical, but it is often true. – Mr. Spock, "Amok time"

  For those of you watching in black and white, the fly is black. Možná?

  Ach, dnes se mi zdálo o Vladimíru Neffovi.

 7. Henry Psanec napsal:

  Viky, ano, ty jsi kouzelná, to se všeobecně ví.

  Fotky se vcelku vizuálně povedly, na to, že jsou focené z televize. Z ploché televize se fotí líp, ale tu nemáme.

 8. Henry Psanec napsal:

  Och, elfos je také úžasná, a jak!

  Mimochodem, toto je tele. Na krávě jsem seděl.

 9. D.n. napsal:

  Holy truth, the anticipation is "Tremendous trifle".

  :)

 10. Henry Psanec napsal:

  Zrovna nedávno jsem je četl – a vzpomněl si u nich na Lišku, protože psala o křídových figurách…

 11. Petisee napsal:

  A co bylo s těmi čůrajícími zvířaty? :)

 12. Henry Psanec napsal:

  Vůbec netuším. Nenašel jsem odvahu na to kliknout. Pokud chceš, najdi si to přes Google.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>