“Postel” jako e-kniha

Posted on 18th Červenec 2011 in Aspoň že postel je pohodlná...

Vida, moje první e-kniha.

Zájemci se mohou podívat sem.

K. zívá

Pohovka je taky pohodlná.

comments: 22 »

22 Responses to ““Postel” jako e-kniha”

 1. Christabel napsal:

  Tak to blahopřeju:)
  Nedávno jsem poprvé viděla čtečku těchto e-knih. Zatím tedy zůstanu u papíru, ale časem mne to určitě také dostihne;)

 2. Henry Psanec napsal:

  Děkuji.

  Čtečku jsem ještě naživo neviděl, a ani po ní netoužím, mám rád to, jak nové knihy voní a jak ze starých padají jízdenky. Teď například se kochám Pipi Dlouhou punčochou a Lakotskými mýty (bilingvní vydání!!).

 3. D.n. napsal:

  Když já mám od útlého dětství zafixovaný to maminčino: "Fuj, to je e!".

 4. Henry Psanec napsal:

  [3] To je ovšem postřeh!

 5. nominek napsal:

  To je teda bezvadné, mít i e-knihu! Gratuluji :-)
  A nad pohodlnou postel (i pohovku) rozhodně není :-))

 6. Kojot napsal:

  To já se už nemůžu Kindle dočkat. Zatím mám jiné výdaje, ale je v plánu. A doufám, že nabídka e-knih bude čím dál větší. Některé knihy i nadále budu chtít mít na papíře, ale zvláště beletrii v elektronické formě uvítám. A proč obětuji vůni a šustění papíru? No přece kvůli prostoru. Já už fakt nemám kam ty knihy dávat…

 7. Kojot napsal:

  BTW: Odmítat e-knihy je jako odmítat digitální foto s tím, že fotky mají smysl jen v hmatatelné podobě.

 8. Henry Psanec napsal:

  Děkuju, nomi. Kdypak něco napíšeš na blog?

  Pohovka je bezvadná, akorát je kratší než já, ale stejně tam rád spím. Jen nám Kesinčin kamarád Mat rozžvejkal jeden polštář. Člověk by nevěřil, jak těžké je sehnat vyhovující nový.

 9. Henry Psanec napsal:

  [6] Já vím, už jsme se o tom bavili. – Je pravda, že jako e-knihy je k dostání spousta titulů, které je jinak sehnat velice těžko, zda vůbec.

 10. Henry Psanec napsal:

  [8] No jo, jenže z e-knih nemůžu dělat hromádky, a tím pádem nevím, jak z nich zkonstruovat stroj času.

 11. Kojot napsal:

  To zní jako polemika mezi tradiční rituální a mentální magií. Tam jde také o to, co se odehrává ve tvé mysli, ale mysl spousty mágů se neobejde bez materiálně maifestované opory (rituálních předmětů) – což je mimochodem i můj případ, ale já vím, že to teoreticky bez té materiální opory jde. S tím strojem času to bude stejné, ve skutečnosti ty hromádky pro sestrojení stroje času nutné nejsou, ale je možné, že se bez nich při jeho konstruování nyní neobejdeš. Ale až jej sestrojíš, zamysli se nad prinicipy a možná pak budeš schopen tentýž stroj sestavit i s pomocí e-knih. A to nemluvím o tom, jak učínnou mašinu bys sestavil, pokud bys zapojil celý kyberprostor. V každém případě se poděl o výsledky své práce, i kdybys už sám za materiální knižní součástky nepokročil, někdo další by ten krok třeba udělal.

 12. Henry Psanec napsal:

  Nemyslím, že je to přesně takto, ale myšlenka je to zajímavá. Jde spíš, domnívám se, o tento princip: absolutní báseň už nenapíšeš, jakmile napíšeš na papír první slovo – podle Duchampa se v dnešní době musí umělec sám přeměnit na umělecké dílo – a vzpomeňme taky na básníky, kteří přestali psát, protože jde o trhlinu, ne rýmy – ovšem poté, co rýmy, nebo prostě básně, psali. Podobně tedy možná jde o to prožít si knihy a spojit je jaksi; po tom možná začnou být zase "jen" objekty čtenářského potěšení, jakkoli ulítlého. Protože tento proces je, dle mého, individuální, kyberprostorová hejblata by pro mne nefungovala, protože potřebuju, aby mi připomínaly stromy. A navíc, knihy jsou jen součást – jakkoliv nenahraditelná. Nezapomínejme na dům číslo 221B!

 13. elfos napsal:

  [7] Digitální fotky jsou, dle mých zkušeností, věc nesmírně pomíjivá (do nejbližšího kolapsu a přeformátování pc, například – či do ztrouchnivění cédéčka či jiného jejich uložiště, příp. prohlížiště) – pokud tedy nebyly převedeny do hmatatelné podoby.

  Miluju staré fotky. I prohlížení fotoalb s fotkami, pokud nebolí.

  *

 14. Liška napsal:

  Gratuluju!

  Ano, [2] ze starých knih padají jizdenky! Přesně tak – to je skvělé, že to konečně někdo řekl naplno.

  (Ne, vážně – mě to podivuhodně potěšilo, že tento povšimnutíhodný jev odteď doopravdy existuje; mě doteďka nenapadlo ho verbalizovat! Díky.)

  Co se mých knih týče, jsou to zpravidla jízdenky do Vimperka a zpět, do Zvoleněvsi, Nižbora a z Three men in the boat mi vypadává jízdenka na londýnský underground.

 15. Liška napsal:

  Za sedm hodin budu vstávat a jedu na Šumavu – je jen na mně, jakou knihu vyberu s sebou. O tom, jaká jízdenka z ní bude vypadávat, je již rozhodnuto! (Mám koupenou místenku :-)

  Mám vzít tu s sebou tu knihu o Alžbětě I. (Panenskou královnu), anebo nějakou hubenější, ověřenou dopravní cestovatelku…?

 16. Liška napsal:

  Jo teď mě napadla drzá otázka, Henry Psanče, jestli máš rád obložené chlebíčky?

  - Když jsi tak rád obložený knihami…

 17. Henry Psanec napsal:

  [14] Děkuji!

  Undergroundem se mohu pochlubit knižním plánem, ne jízdenkou, ale v Yeatsovi mám dvě jízdenky, autobus v Átha Cliath, a vlak z Redhillu do Londýna (1,05 a 4,70 libry).

  Moje jízdenky jsou DPMB; autobusové z dob, kdy jsem jezdil mimo Brno mám v peněžence.

 18. Henry Psanec napsal:

  [15] Přeju šťastnou cestu a hezkou dovolenou!

  Já si na chalupu, na třítýdenní prázdniny, vozíval 50 knih – některé každý rok (Nadaci například) – takže tedy existují i knihy-cestovatelky!

 19. Henry Psanec napsal:

  [16] To není drzá otázka; naopak. Ano, obložené chlebíčky miluju! Maminčiny, a taky z místních lahůdek.

  A díky za ten postřeh s cestovateli – knihami!

 20. Liška napsal:

  Henry na třítýdenní prázdniny 50 knih – a to sis je nesl sám, předpokládám?
  Nebo se tu jen projevuje moje velmi menšinová příslušnost k lidem, co nemají auto a všechno si tahají na vlastním hřbetě?

  - teď balím právě batoh na ráno…

 21. Henry Psanec napsal:

  Na chalupu jsme jezdili autem. Vozil jsem plnou tašku, tudle: http://www.fismeister.eu…2005.jpg Jinak taky tahám na vlastním hřebetě (to je krásné vyjádření), třeba komplet Brehma, dokonce dvakrát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>