Adoptujte si svinku!

Posted on 22nd Duben 2009 in Texty

 

Nabízím vám toto – adoptujte si u mne svinku. Co to stojí? Nic. Proč to dělat? Pro radost. Svinku si navíc můžete pojmenovat (v čemž vás nebudu příliš omezovat). Taky vám můžu poslat její fotografii, když řeknete třeba že chcete malou, velkou, šedou, a podobně. V Bullerbynské myšárně ji možná i znovu najdu, ale pokud se budou množit a já jejich potomky vypustím do přírody, za to že je znovu najdu už neručím. Ještě zbývá jednašedesát půvabných zviřátek.

 

 

svinka 04
Znovu Larry
Prvním adoptivním rodičem se stal milý Ivan Wernisch. V článku naleznete jména už použitá (ale pokud chcete, můžou tam – to jest v teráriu – být vícekrát, samozřejmě.)

 

 

Ivan Wernisch – Johann

elfos – Tommy a Jake (jako T. Emmanuel a J. Shimabukuro – oba naleznete na jejím blogu, a věřte že to stojí za to.)

Kojot – sir Chesterfield

Lucy – Beruška

Federica – Piccolo (Fede si najděte vyhledávačem na tomto webu, chcete-li o ní vědět víc; taky to stojí za to)

Daniel Úplňkopravec – Marianobodlakorium (to je název preparátu z ostropestřece, lidovým názvem zvaného mariánský bodlák)

Daniel Coningsby – Pelham Grenville (Daniel je můj vzácný přítel z Londýna, a jemu se líbí to, že svinka je anglicky "woodlouse")

Děd nevěd – Richard (po R. Feynmanovi)

Petisee – Josefína

 

Dále tam jsou: Larry, John, Paul, George, Ringo (toho mi poradila elfos, protože se přece svinují), Joe Strummer (protože Clash mají v "Rock the Casbah" pásovce, a svinka je latinsky Armadillidium), Eric (jako zvířata Johna Cleese ve skeči Cat license), Erik (po J. Eriku Fričovi), don Prezzemolo (aby tam nebylo jediné italské jméno; don Petržel je z knihy O statečném Cibulkovi), a sir Humphrey (uhodnete proč).

 

svinka 05

Opět Larry.

Mimochodem, upozorňuji že pokud si budete chtít adoptovat hmyz, budu chvíli trucovat, protože svinky nejsou hmyz!

říše živočichové
podříše Eumetazoa
oddělení Bilateria
pododdělení prvoústí
kmen členovci
podkmen korýši
třída rakovci
podtřída Eumalocostraca
nadřád váčkovníci
řád stejnonožci
podřád Oniscidea
infrařád Ligiamorpha
čeleď svinkovití
rod svinka

kmen členovci
podkmen šestinozí
třída hmyz

 

***

Dnes jsem k již dříve vypuštěnému střevlíčkovi vypustil i všechny tři pavouky, které jsem přinesl domů s drny jimiž jsem osázel terírium. Jeden se sice chvíli nemohl rozhodnout zda zvolit mou kecku, či trávu, ale nakonec zvolil správně (první dvě jsou zvětšovací):

 

pavouk 01

 

 

pavouk 02

 

 

pavouk 03

 

Buďte šťastni!

 

comments: 58 »

58 Responses to “Adoptujte si svinku!”

 1. Gomba napsal:

  Já to tedy beru, Henry!Přál bych si adoptovat nějakého velkého a zlého kluka. Bude-li dosti zlý a silný, nechť zove se

  tramtadadadáááá

  Sir Hugo Baskerville

 2. Gomba napsal:

  óóó zapomněl jsem!!!foto si též prosím :)

 3. Henry Psanec napsal:

  Doufám že zlí tam nebudou, ale nějakého velikého Ti najdu. Maminka si jich adoptovala 7, a je mezi nimi i Hugo. Takže jsou tam dva Hugové, z toho ovšem jeden s příjmením.

 4. Henry Psanec napsal:

  Dobře, nějaké zkusím pořídit – jakmile bude venku sluníčko. A pošlu!

 5. elfos napsal:

  Ty také, Henry, a moc. *

 6. Obycejna zenska napsal:

  No tak zaprve,preju Krasne Narozeniny, Henry. S tou moji sklerozou bych ti urcite zapomnela poprat, kdybych hned v uvodu zacala o svinkach. Jako Lisku Rysku (ted sem asi zdrbala ten nick, se omlouvam pokud jo) me drobna havet taky moc nebere, ale maje deti, nevyhnula jsem se v baraku snekum, cvrckovi, kudlance, pavoukum, zizalam, ruznym kuklam a housenkam… A to jsem jeste mela kliku, ze manzel nedovolil Tomasovi donest hada chyceneho na vylete domu, takze nejaka svinka uz me z Miry tak lehko nevyvede. Tak ja bych si adoptovala 3, pokud se to smi. Silvie chce jednoho pojmenovat Metallico, protoze Larry vypada na te fotce takovy leskly, Tom mysli, ze dobre jmeno bude Armadillo, no a ja bych adoptovala nejakou mensi samicku a muze se jmenovat treba Magdalenka. ;o)

 7. eleska napsal:

  Já bych si z dovolením adoptovala jednoho velkého a říkala bych mu Jack Reacher, jestli tedy mohu:o) Jo a taky vše nej k narozeninám.

 8. elfos napsal:

  :-) Teď jsem si představila, jaké to bude, až budou pojmenovaní všichni, a bude třeba je nechat pozdravovat. Toho psaní…. obzvlášť, když ti největší a nejsilnější mají jméno až ze tří slov! :-) A to se tu zatím nevyslovili obdivovatelé Kara ben Nemsího! ;-)

  http://www.youtube.com…5qakFIecBU

 9. Bára napsal:

  Henry,s adopcí jsi to vymyslel naprosto skvěle. I když jsem si to s Harry Potterem ujasnili, stejně bych prosila jednu Hermionu a pak nějakého Malfoye a Trevora. Díky :-)

 10. Henry Psanec napsal:

  Oby, díky! Zapsáno a přijato. Pozdrav dětem i tobě! Já to dotáhl na 39 zvířat (pavouci, mnohonožky, ještěrky, hadi…) – a v Kanadě se jistě dá domů donést i zvíře podstatně větší než had. Takže pozdrav i choti!

 11. Henry Psanec napsal:

  [7] Děkuji za přání, a Tvoje přání vyplním. Jack Reacher mi připomněl Sedm statečných: "Wife: none. Children: none." Už chybí jen "Prospects: zero."

 12. Henry Psanec napsal:

  Elfos, chvíli jsem nechápal co já také, až jsem si uvědomil, že jsem ukončil článek divišovským zvoláním! Takže: ty taky, a taky moc! Tu píseň poslouchám často… Vidíš, nějaká jména z mayovek… Umar ibn Ishák Abd el Habbáší ibn Músá Abú Dža’far es Súfí ibn Utmán ibn Síná ibn Alí Háfiz Abú Merván el Hidžází Abd el Latíf Osko Magárí ibn Mohammad Hasan el Džazá’irí ibn Vahháb al Furátí ibn Salám es Sarachsí (což je samozřejmě kombinace dvou) – to než odříkám, svinka sní oběd.

 13. Henry Psanec napsal:

  Báro, jsou tam. Ženských jmen může být i víc, zatím je jich tam jen pár.

  Vida, Harry. Zeptám se Pavla Šruta a Galiny Miklínové, zda si nechtějí nějakou adoptovat – díky za inspiraci!

 14. Henry Psanec napsal:

  P. S. pro Oby: maminka si včera adoptovala mimo jiné Madlenku, tak to tam bude mít tvá Magdalenka kamarádku.

 15. lojzo napsal:

  Jéééj, aj ja chcem! Ak teda ešte nejaké ostali (nerátal som to, ale verím, žeešte áno), tak by som to svoje krstňa rád pokrstil menom Luvun Ihmeimuri.

 16. Henry Psanec napsal:

  Milý Lojzo, ještě jich je skoro půl sta. Luvun Ihmeimuri zní hezky.

  Že bych tam dal i nějaká finská jména? Saippuakivikauppias, to má břink!

 17. Henry Psanec napsal:

  Černá veverko, jako monarchista jsem se zachoval nedemokraticky a Tvůj komentář smazal. Žádnou politiku, prosím.

 18. Kojot napsal:

  Všechno nejlepší k narozeninám! A mimochodem, když jsem přemýšlel, jaké jméno vybrat pro svinku, celou dobu jsem koukal na krabičku cigaret mé oblíbené značky před sebou, tož proto ;)

 19. Gomba napsal:

  Málo holek?Beru ještě jednu, tentokrát malilinkou a něžnou holčičku – a ať se jmenuje Zlatíčko :) to moje svinuté zlatíčko (:

  BTW: můj Hugo má nejen příjmení, ale i šlechtický predikát (vždyť víš, co čtu, tak proto ,-)

 20. Obycejna zenska napsal:

  Donest domu vetsi zvirenez hada? To jako co, krokodyla? Kurnik, Henry, nestras! Jakby nestacilo na tom, ze maji doma kocoura, kralika, a ted se jeste schyluje ke koupi stenete… ;o)

  Pred tvou maminkou klobouk dolu, pokud ti povolila hady a pavouky v baraku. Jestli ona treba tez nema rada prirodu, protoze po kom bys to mel, ze jo? ;o)

  Jo jsem rada, ze ta moje malicka Magdalenka uz tam ma kamosku. Ted jen aby se nepohadaly kvuli chlapum.
  Deti budu pozdravovat az se vratej ze skoly, ale manzel nema zasluhy byt pozdravenej, dyk si neosvojil svinku, kdyz jsem mu to vnucovala…. ;o)

 21. petisee napsal:

  Téééda,ta adopce na dálku se rozjela pěkně a samá lepší společnost. No, ještě že jsem jich nasbírala "asi" třicet…teď se to bude hodit, když máš takovou poptávku. :))

 22. Gomba napsal:

  petiseeBylo by stylové, kdybys také jednu adoptovala :)))))

 23. Mod. napsal:

  Milý Henry, já sice nevím, jak se pozná, že máš narozeniny, ale vzhledem k tomu, že je všichni někdy máme, moc blahopřeju:-)
  Svinku nechci, mohla by mi začít psát, že chce semnou a ostatními zvířaty, začít spát, a mohli bychom ji rozlehnout, a tak vůbec:-))

 24. petisee napsal:

  Gombo:Jak ty toho Henryho čteš? Já mám přece Josefínu! :)

 25. Gomba napsal:

  petiseeno jo – fakt!!!
  Jsem Tě jaksi přeskočil – se kaju :)
  Jsi prostě stylová v předstihu ,-)

 26. Henry Psanec napsal:

  Kojote, díky. Ty cigarety byly i mou asociací, popravdě – ještě z dob dětství kdy taťka kouřil (než přestal), stejně jako by mi u Larsen naskočilo nejdřív koňak (ačkoliv se u nás nepilo). Inu, dětství…

 27. Henry Psanec napsal:

  Díky, Gombo, zapsáno. Ano, vím co čteš. A jsem rád, že se směrem k Pet kaješ, ona si adoptovala jednu z prvních.

 28. Henry Psanec napsal:

  Oby, maminka zná moje vášně od tří let – takže je to už čtyři hodiny třicet let, co je zná: zvířata a knihy. *Povzdech* Maminka má ráda přírodu; a má ráda třeba moje scinky, ale i sklípkany. I když přiznávám, že morčata měla radši.

  Kocour, králík a pes jsou jistě velmi vynikající kombinace. V Kanadě mne (kromě kryptozoologie) napadá například plejtvák myšok (vešel by se vám 27 metrů dlouhý do domu?), los, medvěd, nebo rosomák (o kterém je tady trojdílný obdivný chvalozpěv na jeho šílenství, pod jménem Gulo gulo, kdyby sis chtěla ty články přečíst) – takže manžel možná zabránil tomu, abyste měli doma velrybu.

  Zvířata která jsem choval nebyla nikdy extrémně prostorově náročná; zato těch 12,000 knih co máme doma, o těch před maminkou radši nemluv.

 29. Henry Psanec napsal:

  Mod., děkuji – pozná se to třeba tak, že se podíváš na moje c. v., které tu je, ale to nevím, proč bys dělala.

 30. Henry Psanec napsal:

  Ještě zbývá 40 svinek. Právě jedí brambory; zejtra dostanou jablíčko a další listí, a pořádnou napáječku.

 31. Obycejna zenska napsal:

  Hele, Henry, udelejmedohodu: Ty mi prestanes cpat do baraku velryby (Silis? Nas barak je malicky) a jine velike a divoke zvirectvo a ja pomlcim o tvem stohu knih. ;o)

 32. Děd nevěd napsal:

  Henry, zdá se, že se v teráriu vytváří zajímavé společenství. Jen pro Tvou informaci, Richard je velmi hloubavý typ a také rád bubnuje.

 33. Bára napsal:

  Henry,tak mě napadlo, že jsi první člověk, o kterém vím, že má doma sviňárium. Tedy, pardón, svinárium :-)

 34. Henry Psanec napsal:

  Oby, myslím že moje konstatování, že v Kanadě se vyskytují plejtváci dá těžko považovat za to, že někomu cpu do domu velrybu (ale jestli dovolíš, budu to říkat – "já mám doma jen svinky, ale jednomu děvčeti z Kanady cpu do domu velrybu"), natož rosomáka…

  Jo, knihy… kde jsou ty časy kdy jsem ještě pracoval a mohl si dovolit koupit si jich 1123 za rok.

 35. Henry Psanec napsal:

  D. n., hloubání nevadí, ale to bubnování… budu muset jednu svinku pojmenovat Winston a poprosit ji, ať Richardovi na to bubnování postaví zděný domek.

 36. Henry Psanec napsal:

  Svinkárium, Barunko, ne? Ale svinárium zní taky dobře. Ještě bych si mohl pořídit paludárium jen s rostlinkami. To je krásná věc; a krásně se jmenuje.

 37. Liška napsal:

  Už to mám!
  Prosím jednu svinku – tu, která má talent na vyprávění příběhů a podporování dětí v samostatných lumpačinách – pojmenovat Astrid Lindgren.

  Čím mohu přispět na její byt a stravu? K dobrému rozpoložení bych jí mohla poslat třeba zas něco ve švédštině…

 38. Henry Psanec napsal:

  Jak si přeješ, Viky. V noci našpicuju ucho; a taky se kouknu po neplechách.
  Na stravu a byt se nepřispívá, ovšem děkuji za nabídku.

  Víš co bych chtěl švédsky? Solaris. Ale radši někdy upečeme ty bluchty, co mám od tebe na ně recopt, jen co ho dám dohromady…

 39. Blondýna napsal:

  ja bych si prosila jednu blondatou…jestli jsou. Chtela bych, aby byla asi tak stejne chytra jako ja… a jmeno bych prosila: Blondýna

 40. Henry Psanec napsal:

  Je tam několik skoro žlutých. Najdu a řeknu té nejsvětlejší jak se jmenuje – jistě bude ráda.

 41. Daniel napsal:

  DanielI wish I could say I adore your new pets but I don’t. Otherwise, I hope your very special day went really nice. Regards.

 42. Henry Psanec napsal:

  Danny, my friend, such a shame you don’t. You could adopt one and call him Tomasz Płachta.

  Yes, it did. Thank you very much! Hugs for you both.

 43. hanci napsal:

  Já přicházím později – ale přece. Prosím o pojmenování Puk – nemusím asi vysvětlovat, z které hry je. A taky – podle té hry jsme už takhle pojmenovali kdysi našeho báječného pejska. Musí to být ovšem tvor roztomilý, hravý, veselý…. tak nějakou takovou svinku najdi a dej jí jméno Puk.Díky.
  Taky nevím, jak se může přijít na narozeniny, ale přeji dodatečně splnění tvých přání…. Moc zdravím.

 44. Henry Psanec napsal:

  Hančí, s potěšením.

  Ad narozeniny: děkuji! A co se zjišťování týká, http://www.fismeister.eu…-mne.php (tahle stránka byla totiž původně zamýšlena čistě jako web, ne blog, jenže na bloguje.cz je snadné ovládání; a navíc psát blog je taky hezké).

 45. Obycejna zenska napsal:

  Tak me napadlo,zda ty nepojmenovane svinky nebudou smutne, ze se na ne nedostalo… Henry, budes jim to muset nejak vynahradit. ;o)

  Klidne si lidem rikej, ze mi cpes do domu velrybu. Me nikdo nezna, tak si nemuzou overit, zda nahodou nekecas. Jenze, prosim te, jake ja jsem devce, kdyz mam skoro patnactiletou dceru?

  My taky mame radi knihy, ale 1123 za rok jsme nekoupili NIKDY! ;o)))

 46. lojzo napsal:

  Oby:"…jake ja jsem devce, kdyz mam skoro patnactiletou dceru?"
  No, ja myslím, že dosť často zúfalé (teda aspoň tak súdim podľa seba, aj ja mám doma jaednu pätnástku ;-) ).

 47. Henry Psanec napsal:

  Oby, to už je zařízeno, nepojmenované se budou jmenovat Daniel (ale ne po Danovi, který mě vezl na nádraží, leč po tom, který mi poslal toho Lorcu – http://www.fismeister.eu…elen.php ).

  1123. To číslo mám celé ty roky napsáno na futrech.

 48. Henry Psanec napsal:

  Lojzo, na obrázku kde jsem tě viděl měls plnovous. Tak jsem si vzpomněl na Emila Neplechu a jeho dobrodružství s lupičem ve stanu vousaté dámy.

 49. Obycejna zenska napsal:

  Lojzo: Ano, to je dostdobry znalecky odhad. A slysela jsem, ze prej bude hur…! ;o)

 50. Obycejna zenska napsal:

  No Henry, 40 Danielu?Tak bacha, aby se ti nepletli. ;o)

 51. Henry Psanec napsal:

  Nemyslím že by se pletli. Prostě budou známí jako Danielové – tak jako "Králíčkovi přátelé a příbuzní". Myslím ale, že na rozdíl od nich budou stejní – monarchisté v cylindrech, kteří na královnino výročí střílejí na balkóně z děla.

 52. Henry Psanec napsal:

  Uvědomil jsem si nyní že i kdybych si pořídil děti teď hned, patnáct by měly v mých padesáti. Vida.

 53. bicarbona napsal:

  ahoj mohl bych si prosím adoptovat jednoho
  Břetislava z Modrého Portugalska?
  je-li možno
  ještě
  snad
  díky
  i kdyby ne
  jiřík
  p.s. roboti mě dostali, asi se jednou pojedu podívat

 54. Henry Psanec napsal:

  Ahoj, jistěže mohl.

  Hřišťata jsou tu velmi zajímavá.

 55. elfos napsal:

  Dnes v noci TaJ se zájmem přihlíželi, kterak elfos, na dlani krokodýla velikosti čolka, obchází terária a hledá to s dalšími krokočoly.

 56. elfos napsal:

  Našla. Seběhl jí po ruce a přidal se ke svým příbuzným a kamarádům.

 57. Henry Psanec napsal:

  Tak to je moc dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>