Jak vlakem nepřijel Daniel

Posted on 19th Duben 2009 in Texty

- ale přesto mám doma nová zvířátka.

Začalo to takhle. Včera jsme se s P. pod jírovcem (teda, já pod jírovcem, ona doma) domluvili na poslání těch svinek. Spěšniny už nefungují (jak jsem zjistil na "callcentru" o němž jsem se domníval že je v Brně na nádraží, ale bylo to jakési nahrávané místo kdovíkde; naštěstí mi tam dali na Brno na Hlavní nádraží telefon na kurýrní službu). Tedy jsem zavolal na kurýrní službu u nás. Tam mi sdělili že živá zvířata přijedou buď 19:11 z Kralup, nebo 19:43 z Protivína – tvrdil jsem totiž že čekám zásilku z Krumlova a pak jsem se uskrovnil a tvrdil jen, že v názvu bylo "r" (promiň, P., ale byl jsem ráno po jakémsi zvláštním snu, celý oblouzněný).

Problém je ovšem v tom, že na cestování (nádraží je pro mne něco jako Vladivostok) jsem se věru necítil, natož večer. Naštěstí mi pomohl můj vzácný přítel Daniel M. (a Diazepam), který (Daniel) mne tam a zpět vzal autem (kurýrní zásilky jsou totiž na občanku, takže tam musí člověk osobně, nebo někdo vybaven plnou mocí). A po 40 minutách se tedy MF ocitl zpět doma s krabicí plnou svinek (a jedním střevlíčkem, kterého zítra pustím na louku). Protože jsem Danovi nesmírně vděčný za Opravdovou Pomoc, nabídl jsem mu, že nejhodnější ze svinek (P. píše že nasbírala "asi 30" svinek, ale je jich 81) pojmenuju podle něj. A tu se na mne tento láskyplný a sofistikovaný člověk otočil a pravil: "Mirku, opovaž se po mně pojmenovat nějaký posraný svinky".

 

Zatím jsem tedy tohoto mohutného býka:

svinka

pojmenoval Larry. Přelezl totiž po knize "Paradox křesťanství" od Grahama Greena.

GD

 

A další, to se uvidí.

Larryho ovšem varuji, že mými knihami se nehází.

 

Ještě jednou děkuju Petisee, Danovi a mamince.

 

comments: 22 »

22 Responses to “Jak vlakem nepřijel Daniel”

 1. elfos napsal:

  :-) Tak už jen 80 jmen. Všem zúčastněným gratuluji a přeji samou radost (navzájem). Larrymu se omlouvám, že jsem ho nazvala malinkým.

 2. Obycejna zenska napsal:

  Teda, ty svinky senejak rychle mnozej. Se ti maminka pekne podekuje, az budete muset pristi tyden shanet vetsi kvartyr. No dobra, nic se neboj, nebudem hazet po tvych svinkach knihami. ;o)

 3. Liška napsal:

  To je krásně svinská akce!

 4. Daniel napsal:

  SVINKYMirku, rádo se stalo a pozdravuj ode mě ty svoje zasraný svinky ;-)

 5. Henry Psanec napsal:

  Díky, elfos. Některé možná pojmenuju po někom. Zatím se ovšem moje nabídky v tomto smyslu s dvakrát nadšenou odezvou nesetkávají. (Viz můj vzácný přítel Dan.)

 6. Henry Psanec napsal:

  Oby, byla by to senzace, množit svinky. Hned bych je vypustil tady na vybraných lokalitách, do listí za hospodou a podobně – tento přepůvabný druh http://commons.wikimedia.org…gare může žít v množství až 10,000 jedinců na metr čtvereční.

 7. Henry Psanec napsal:

  Báječná akce, Viky. Vyhovuje jak mému smyslu pro takovéto akce, tak mně coby amatérskému přírodovědci.

 8. Henry Psanec napsal:

  Díky, Dane, vyřídil jsem!

 9. Děd nevěd napsal:

  Milý Henry Psanče psanče, doufám, že o sojkách něco napíšeš. (Fotky jsou povedené!) Dříve jsem sojku znal jen z toho, že jí chytil táta, máma a všechny děti. Dnes jejich poskakování na stromech před okny mé kanceláře odvádí mou pozornost od práce. Podobné je to ale se strakami.
  Ach Larry, ach máti! Děkuji G.D. za jejich dialogy.

 10. Henry Psanec napsal:

  D. n., víš že na tu říkanku jsem myslel, když jsem Ti je posílal? Znám ji z Gabry a Málinky. Možná udělám ptačí galerii, mám pár slušných fotek. Straky si pořiď i domů – i s těmi měl Larry své zkušenosti. Larryho sofistikovaný sarkasmus je prostě úžasný.

 11. Gomba napsal:

  Henry,k čemu potřebuješ svinky?

  btw: Ta ukázka je úžasná, zejména poslední odstaveček je naprosto skvělý :)))

 12. petisee napsal:

  Hlavně že Tě to těší!Děkuji za proklik na mou skromnou maličkost. Jojo, byla to supr akce, není nad to, nadchnout se pro blbinu! Díky Tobě jsem objevila nádraží v Kralupech. Tvé podvědomí ale mělo pravdu – v Krumlově bych bydlela rádši. :) Larry je teda kus! Nemůžu uvěřit, že mi taková potvora prošla rukama…

 13. Henry Psanec napsal:

  Protože se mi líbí, Gombo, a protože bych byl rád, aby se u mne měly dobře.

  Úžasná je celá ta kniha…

 14. Henry Psanec napsal:

  Pet (vida, to je zkratka!), já děkuju Tobě. Jak vidíš, akce se líbila i Danovi. Larry, mám dojem, Ti prošel rukama coby kulička, ne?

 15. petisee napsal:

  všichni byli "kulička"! Samci i samice… všichni Gogo. :)) Dobrou

 16. Gomba napsal:

  Henry,[13] ano – to je důvod hodný zvláštního zřetele :)

 17. Henry Psanec napsal:

  Gogo? Na to si vzpomínám, když jsem s jedním jazykovědcem hrával hru zvanou Rockblaster, bylo tam vejce po jehož snězení se všichni změnili na vejce. Zítra vyndám lupu po dědečkovi a budu zkoumat zda je tam i nějaká stínka.

 18. Henry Psanec napsal:

  V to doufám, Gombo. Já svinky miluju odmala. Vlastně všechna zvířata…

  A pokud bude za Gogolem v listí svinkoprázdno, třeba tam nějaké vysadím. Listí je tam dost. Maminka dneska povídala "Jaktože v tom teráriu nic nevidím?" A já na to "Protože to jsou noční zvířata". A maminka významně: "Aha". Už je zvyklá že chovám zvířata která jsou buď skrytá nebo noční nebo se s nimi nedá moc mazlit.

 19. zuzi napsal:

  To jsou mi věci, já mám těch potvor všude jak nasráno, abych použila terminologii pana D. jen nevím jestli to jsou ty svinky nebo stinky?, nerozeznávám je.

 20. Henry Psanec napsal:

  No vidíš, zuzi, tak já si k vám někdy udělám Expudici!

  Svinky rodu Armadillidium ze sebe dokáží udělat kuličku. V tom rodě je jich 191:
  http://www.biolib.cz…xon/id32815/
  Zajímalo by mne, kolik lidí na světě je rozezná. Podřád Oniscidea má ovšem přes 3000 druhů. Svinku a stínku poznáš takto – na prvním obrázku svinka, na druhém stínka:
  http://www.guh.cz…08/foto_038.jpg
  http://www.guh.cz…08/foto_037.jpg (Dva jasné rozdíly.) Hezký pozdrav, zuzi!

 21. zuzi napsal:

  Dík, vlastně jsem to četla u té fotky, ale musím si najít nějakou pomůcku jak si zapamatovat která má ten hrbek …

 22. Henry Psanec napsal:

  S němotechnickou onuckou asi nepomůžu. Tak budu jen držet palce, jo, zuzi?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>