Ohlas, část jedenapůltá, II.

Posted on 14th Říjen 2008 in Pískoviště

Okolo korespondence týkající se Pískoviště se na J. E. F. BLOGUJE rozpoutala debata (11. – 14. října). Protože se týká i mne, zde je mé připodotknutí.

 

Pan Reisinger píše:

V souvislosti s veřejností naší debaty jsem se podíval také na stránky pana Fišmeistera a chtěl bych mu touto cestou vzkázat: Věřím, že to nebyl úmysl, ale měl byste čtenáře Vašich stránek upozornit, že perex, který jste též převzal, patří ještě druhému autorovi a jeho knize (dva týpci…slzící filozof), nebo lépe – tam tu druhou polovinu článku uvést také, ono to totiž v kombinaci s tím že jste při přepisování zaměnil ‚vkládání odkazů’ za ‚vkládání obrazů’ a dále ‚o’ za ‚u’ z mého textu částečně opravdu činí blábol.

 

Vážený pane Reisingere,

omlouvám se za překlepy, které jsem hned opravil. Myslím, že z mé reakce bylo jasné, že Váš názor Vám nejen neberu, ale že jsem si dokonce pochválil, jak se blížím svému guruovi Old Shatterhandovi, což jste mi pomohl si uvědomit. Co se perexu týče, myslím, že mých 30 čtenářů si jistě uvědomí i bez berličky, že když Vám uvízli v síti dva týpci, článek byl ještě o jednom – a třeba si koupí Tvar, aby zjistili, kdo je ten druhý.

J. E. F. je typ demlovský, a myslím, že Vás nikde nenazval pověstným souslovím "trestuhodně ignorantské hovado", případně "kdo řekne ať tam dáš vanilku, tomu dej přes držku" – naopak, vyšel jste z toho se ctí. Přiznávám že já bych se zeptal, ač zveřejnění korespondence použité pro tyto účely není v rozporu se zákonem; na druhou stranu, zdá se mi, že lidé naší doby jaksi automaticky předpokládají, že tyto věci jsou činěny s úmysly zištnými, zlými (například oslovení "chlapík" by mnoho lidí pokládalo za dehonestační) atp. – což věru není Erikův případ! Ostatně sám to domnívám se vysvětluje dostatečně. Všechny nás to koneckonců přimělo se zamyslet, a není to snad dobře?

Mimochodem, Vaše básně ve Wagonu se mi líbily a Vaši knihu si koupím. Tím Vám nemažu med kolem huby (ani "huba" zde není dehonestující slovo), jen doufám, že zlé krve mezi námi není a pokud se někdy potkáme, třeba mi ji i podepíšete.

Zdraví Vás

M. F.

 

P. S.: zřejmě jste to myslel jen na Erika, ale já se za blogera nepokládám – Bohu žel! Já si jen dlouhými články na témata, která zde vidíte, kompenzuji svou neschopnost psát romány.

 

comments: 0 »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>