Obrázky VIII.

Posted on 18th Srpen 2008 in Galerie
K.......
Kryštůfek

K...
Týž. Za mou pravou rukou dva sloupky knih od Winstona Churchilla, vedle mého pravého lokte hodinky s Botticelliho La Primaverou koupené za 19 korun. Nikdy nefungovaly, proto jsou jako většina hodin u nás zastavené na za pět minut jedenáct (jako u Púa).
Savonarola
Girolamo Savonarola. Toho mi připomněl ten Botticelli. Údajně neexistuje důkaz že S. B. svá světská díla spálil během florentského Ohňostroje marnosti.
Knihy
S výjimkou PKD, kterého jsem tam vrazil omylem, toto je můj největší jednorázový nákup v jednom antikvariátě (77 SF a fantasy paperbacků v Antikvariátě Janoš a Petržilka za ca. 1,400 Kč. Zajděte k nim, výběr široký, ceny mírné, obsluha vzorná.) Radostně jsem si udělal abecedně seřazený sloupek a usednuv před něj, jal jsem se jej obdivovati, načež se mi tento sesypal na hlavu. Knihy škodu neutrpěly. Hlavě víc škodí psaní básniček, obávám se.
dveře
Mluvě o poesii… Henry Constable
(Jako u všech obrázků na tomto webu, pro plnou velikost klikněte pravým tlačítkem atd…)
Zelené slunce
K slovu "poesie" se samozřejmě víc hodí černé slunce. Ale proč sem nedat zelené? Které vlastně vůbec není sluncem.
Za fotky děkuju Michaelu Bártkovi (1, 2, 5), Davidu Rimešovi (4), WikiCommons (3) a Lydii Tennantové (6), za inspiraci k obrázku s Constablem pak http://hanci.blog.cz/.
comments: 14 »

14 Responses to “Obrázky VIII.”

 1. Wu napsal:

  Wow, ten komín z knih vypadá impozantně [úsměv].

 2. Henry Psanec napsal:

  Teď je rozdělen do dvou po ca. 50, aby byl stabilní…

 3. hanci napsal:

  Tenhle portrét Savonaroly patří k mým oblíbeným. Henryho Constabla miluji – bohužel, angličtinu jsem už dokonale zapomněla, takže v originále nejsem schopná číst.
  Tvůj blok se mně moc líbí – tedy to, co jsem zatím nahlédla. Ale domnívám se, že to pro mě bude čím dál zajímavější, jak hlouběji se budu propracovávat.

 4. Henry Psanec napsal:

  Buď vítána! Dopsal jsem do článku odkaz na Tvůj blog, bez nějž by mne ten Constable nenapadl.

  Se Savonarolou mne nezapomenutelně seznámil Christopher Hibbert ve Vzestupu a pádu rodu Medici.

 5. hanci napsal:

  Knížku Vzestup a pád rodu Medici jsem četla a byla jsem jí nadšená – bohužel se mně nepodařilo umluvit syna, aby mně ji nechal. Ale Savonarolu znám už hodně dlouho – taky je určitě nejméně třikrát tolik , co tobě – usmívám se. Srdečně zdravím.

 6. hanci napsal:

  jéé, zjistila jsem, že mně vypadlo slůvko “mně” – že je mně nejméně třikrát tolik, co tobě.Omlouvám se.

 7. Henry Psanec napsal:

  Třikrát určitě ne, ale i tak se omlouvám za tykání; bral jsem to tak (jsa neinformován) že kdo tyká mně, tomu tykám já.

  Nafotili jsme teď s kamarádem skulptury mého strejdy, snad je sem brzo dám. Mamince strejda nakreslil krásnou sovu – symbol moudrosti – do úžasné knihy Jana Vladislava “Výpravy bez konce”, možná nejlepší knihy kterou o renesanci znám.

 8. hanci napsal:

  Moc zdravím – na začátku blogování, kdy jsem každému chtěla vykat, jsem byla informovaná, že na blogu si všichni tykají, bez ohledu na stáří atp. Takže tykám. Je to moc fajn, když si tykám třeba s chlapcem, kterému je 18 let. Jsem jak jeho babička. A přitom si dost rozumíme – je jako můj mladší vnuk. – Odhaduji tě na stáří mého staršího vnuka – tomu je 23, mně bude letos na konci roku 66 let. Ale vůbec se tak stará necítím. Akorát bych si přála mít vědomosti, které máte vy mladí – tedy někteří, takoví jako jsi ty např.
  Název knížky Výpravy bez konce – to je mně hodně povědomé, nemůžu si momentálně uvědomit přesně, co to bylo. Ale myslím si, že mně tu knížku vzal syn, když se stěhoval z domu. Vzal si všechny dobré knížky. Tedy téměř.
  Na ty fotky se moc těším.

 9. Henry Psanec napsal:

  Děkuju za kompliment. Většinou mi lidi hádají ještě míň, ale tady mám fousy. Ve skutečnosti je mi 32.

  Tu to je:
  http://www.fismeister.eu…-mne.php

 10. hanci napsal:

  Jé – to je dobré, že je ti 32 – jsi tedy o dva roky mladší, než můj syn. Já tady na blogu skutečně často zapomínám, kolik mně je. Je mně tady mezi vámi mladými moc dobře.

 11. Henry Psanec napsal:

  Není stejně člověku tolik, na kolik se cítí? Mimochodem, dovolil jsem si přičinit poznámku k fotkám Tvých příbuzných; k některým těm komentářům: já bych je rovnou smazal. To není nic jiného než spam.

 12. hanci napsal:

  Máš pravdu, já se cítím opravdu hodně mladě – duševně. Fyzicky už je člověk víc omezený s přibývajícím věkem.
  Já jsem ti k těm fotkám dala adresu mého syna – když chceš, tak se podívej, možná tě bude něco zajímat.
  A na tvoje fotky se moc těším.

 13. Federica napsal:

  As ever, I can’t understand what it’s all about, but maybe one day, reading and reading I’ll learn Czech ;-) Kristufek is so cute! I’d love to keep him on my arm too :-)
  What about Botticelli and Primavera? And Savonarola?:-) If I’ll find it, I’ll send you a copy of PasquaPrimavera :-) Hugs :-*

 14. Henry Psanec napsal:

  You can hold him on your arm if you ever visit me, of course.

  The Botticelli and Savonarola bit is about the Faló delle vanitá; some scholars (incl Vasari) say that Botticelli didn’t burn any of his works there.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>