Allen Ginsberg a Warcraft 2

Posted on 24th Říjen 2013 in Texty

Nebudu-li počítat dávné zážitky, jakými byli nezapomenutelní Upíři – pozdravuji olomouckého Landaua, znamenitého maminčina bratrance Jiřího! –, cihličky a nějaké hry na Atari, hrané vesměs, když jsem byl maličký, pak jedinou počítačovou hrou, kterou jsem kdy hrál, je Warcraft 2. Dokonce dvakrát, protože je to (následující dvě slova jsem si musel vyhledat, pro případ, že byste se překvapili nad mou slovní zásobou) realtimová strategie, která má spoustu kol, než dojdete na konec. Podruhé už to nebylo ono, protože jsem si pamatoval, jak v kterém kole hrát, ale poprvé jsem se pěkně pobavil, když jsem potřeboval vypnout mozek. Sirdaru Š. vděčím za informaci, co střílí nahoru a jak odhalit ponorky. Nu, a právě ve Warcraftu 2 jsem se začal pravidelně vídat s juggernautem.

 

Click here to read more.. »

comments: 4 »

Králík

Posted on 20th Říjen 2013 in Č-č-č-čtení

Před pár dny jsem četl skvělou, skvělou knihu, která mi, mimo jiné, zformulovala to, co mě zarazilo, když jsem se díval na galaxii v Andromedě.

(1. O pozorování hvězd později.

2. Milovníci SF mi snad prominou, že navzdory Jefremovovi neříkám mlhovina, ale galaxie.

3. Naše galaxie a galaxie v Andromedě se zřejmě srazí, ale má tomu tak být až za 4,5 miliardy let, z čehož plyne, že pořád ještě máte čas vyčistit si předtím zuby.)

Click here to read more.. »

comments: 8 »