Žába

Posted on 23rd Srpen 2013 in Různé

Přátelé, púvodně jsem obmeyšlel dát sem nějaké fotografie, ale fotografie počkají, zatímco toto je urgentní:

„utilitaristický debil“, slovy Ivana Diviše, opět zaměřil svůj destruktivní zrak na stromy, takže vás prosím, kdo máte možnost poslat trochu peněz (barva pro jeden strom stojí 190 korun, což, pokud mne správně informuje maminka o tom, co se dnes platí třeba v restauraci za oběd, věru není závratná suma – ale můžete poslat i méně), podívejte se na stránku sdružení Arnika a přispějte k zachování krásy Frýdeckomístecka!

Odkaz zde.

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Olinguito

Posted on 15th Srpen 2013 in Různé

Objeven olinguito: po 35 letech nový masožravý savec z Ameriky!

(foto Mark Gurney via Wikipedia)

 

A byl učiněn první krok k blahořečení G. K. Chestertona!

Click here to read more.. »

comments: 10 »

Huia

Posted on 10th Srpen 2013 in Texty

Před měsícem jdu nahoře nad naší ulicí po polňačce k lesu – je to ta cesta, kterou už znáte, protože jsem na ní našel tenisák; na tenisáky mám letos méně štěstí, neboť ač jich nalézám srovnatelné množství, ale jeden byl skoro sněden nějakou houbou, a druhý plaval v přehradě vedle mrtvé ryby – a v tom na ni usedne motýl. Tak si motýla vyfotím (je rozklikávací)

Click here to read more.. »

comments: 20 »

Zajíc

Posted on 6th Srpen 2013 in Texty

Když teď chodím koukat v noci na hvězdy, což chodím skoro pořád, maje výhodu toho, že náš dům je doslova na okraji Brna, takže z prostoru mezi čísly 3 a 5 je vidět celá Velká Medvědice, nejen Velký vůz, vídám občas kromě ježků, kun, potkanů, kočky Máši v druhém patře našeho domu a v poslední době i slziček svatého Vavřince, jichž je právě čas, také zajíce. Nemohu to doložit fotkou, neboť jednou seděl v tak tmavém místě, že na fotce s dlouhou expozicí je jen světlý flíček, a včera hopkal tak hezky, že jsem na foťák úplně zapomněl. Ale tématem tohoto článku jsou hvězdy, tak snad odpustíte.

 

Click here to read more.. »

comments: 16 »