M. F. pro K. P. N. S.

Posted on 31st Květen 2011 in Různé

Můj vzácný přítel Dr. Shuker nedávno na svém blogu uveřejnil báječnou sérii fotomontáží zvířat. Našel jsem tam i tohoto žábogátora (nebo aligábu?):

Photoshop

(c) aTeo

Připomněla mi jednoho skutečného kryptida (tedy záhadné zvíře), který se, jak jsem zjistil dotazem, do včerejška objevil pouze v české literatuře. Ode dneška už se díky Karlovi a taky mně dá objevit i v odkazech anglických.

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Ty výrazy! A chování!

Posted on 24th Květen 2011 in Texty

Dneska u nás byl na návštěvě velký básník Radek Malý, báječně jsme si u Puklého času popovídali o Celanovi a Traklovi, a pak jsem jej doprovodil na přehradu, odkud jsem se svezl tři zastávky tramvají (domnívám se, že mé současné maximum jsou čtyři) podívat se na kosátka, a u toho domyslel do konce včerejší přemítání o Fantozzim a Kájovi Maříkovi. Článek je tedy hlavně o vošklivých osloveních a plivání. Jojo, když paní učitelka běží a plive, celé městečko jásá, ho ho!

Click here to read more.. »

comments: 18 »

Strakové na vrbě

Posted on 22nd Květen 2011 in Cizí texty

Toto je zajímavý, ba zábavný (aspoň se tak domnívám) článek o žčešťování Homéra. Vyskytuje se v něm totiž – vlastně v jeho české verzi – výraz “strakové na vrbě”. Proč, to si ukážeme dále, v perexu jen podotknu, že s výtečným nakladatelstvím Michaela Bronce to nemá co do činění, jeho jméno je odvozeno z úsloví o malování.

Pro ty, které nezajímá translatologie, jsou na konci jedny kalhotky.

Click here to read more.. »

comments: 14 »

“Koncepty”

Posted on 18th Květen 2011 in Cizí texty

Poslední dobou jsem si místo vypsání na papír uložil výpisky a citáty, na které jsem narazil, do konceptů v mejlu. Protože pak pošta vypadá, jako že mám poslat nějaké dvě desítky mejlů, přepíšu si je sem.

Tkani�ka

Na konci je pavouk, tak se nelekněte.

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Báseň v próze

Posted on 11th Květen 2011 in Texty

Moje první.

Click here to read more.. »

comments: 8 »

P. S. k předchozímu

Posted on 8th Květen 2011 in Texty

Psi se vyskytují na všech ostrovech Polynésie s výjimkou Velikonočního ostrova a Markýz. Polynéští psi se vyznačují malým růstem a nevyjí.

Více Oceánie a vajec. – A recepty!

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Pécuchet

Posted on 3rd Květen 2011 in Texty

Ten písař v titulku je tady jen proto, aby titulek začínal od P.

Gró článku bude zřejmě v tom, že Google nenašel nic, když jsem se ptal na slovo iggeremanggeggeuni. Věřili byste tomu? Jakožto Uspávač Maorů se cítím povinen to napravit.

Click here to read more.. »

comments: 10 »