Rapporti di errore – Introduzione

Posted on 29th Říjen 2010 in Italiano

INTRODUZIONE

di Petr Král

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Opera

Posted on 24th Říjen 2010 in Texty

Ne, že bych operu neměl rád. Ale neměla to lehké, kvůli prvnímu představení, na kterém jsme byli. Ne, že bych neměl rád Nabucca – naopak. Dokonce jsem donedávna uměl zahrát Va pensiero na klavír. Ne, že bych tehdy, před čtvrtstoletím, nemohl moc chodit ven, to taky ne. Ale ten večer jsem prostě do divadla nechtěl z důležitého důvodu. Toto byl ten důvod:

váleč koulivý

váleč koulivý (Volvox globator).

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Homo Ludens – kapela

Posted on 21st Říjen 2010 in Texty

30. října vychází kniha Pravdivý příběh Homo Ludens mého milovaného přítele, litomyšlského filosofa, historika a neporazitelného hráče ping pongu (zde mluvím ze svých hořkých sedmnáctiletých zkušeností) Martina Boštíka, jenž se zde objevuje pravidelně, ač ne tak často, jak by si zasloužil (například jeho noční zážitek u nás doma popsaný zde).

MB

Martin Boštík mluví o knize

Click here to read more.. »

comments: 4 »

Obrázek – hádanka

Posted on 17th Říjen 2010 in Texty

Poznáte, co je na obrázku?

obrázek

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Obálka a anotace

Posted on 14th Říjen 2010 in Pieter van den Hoogenband

Pieter van den Hoogenband

Slovo ke čtenáři této knihy

Psaní básní není až zas tak obtížnou činností – pokud k tomu ovšem máte jakési cosi, že? – to se to píše, máte-li – ale stát se čtenářem poezie snadné není, chce to hodně představivosti, intuice, trpělivosti a především odhodlanosti k hledání neveřejných, tajných pravidel. Čtenáři poezie tvoří spolek zasvěcenců.

Ivan Wernisch

Click here to read more.. »

comments: 32 »

Třikrát v knihách

Posted on 10th Říjen 2010 in Texty

Sandokan

Pečlivě uschován v knize, aby se nezmačkal, jeden ze dvou portrétů Sandokana, které mám. Tento zakoupen na pouti v Mostištích u Velkého Meziříčí za 3 Kčs (1984). Tamtéž zakoupeno i tričko se Sandokanem, které sice střežím, ale už asi čtvrtstoletí neobleču.

Click here to read more.. »

comments: 28 »

Blog má tři

Posted on 7th Říjen 2010 in Texty

- kdo by si to byl pomyslel, když jsem si koupil doménu, že se z tohoto prostoru stane blog, a že díky němu poznám tolik báječných lidí. Díky vám všem!

blog

Click here to read more.. »

comments: 30 »

Petr Král, Přípitek

Posted on 6th Říjen 2010 in Cizí texty

Předmluva Petra Krále

k italské antologii Rapporti di errore.

Click here to read more.. »

comments: 20 »

Ronnie O’Sullivan – génius?

Posted on 4th Říjen 2010 in Texty

Jak se tak koukám na snooker, napadá mě něco ke genialitě. Kdo jste neviděli – Ronnie v zápase proti Marku Kingovi zaznamenal rekordní desáté maximum, to jest 147 bodů. Ovšem až potom, co ho k tomu musel rozhodčí Jan Verhaas doslova přemluvit, protože na turnaji World Open se za maximum (které se i hráčům, jež mají na svém kontě titul mistra světa a jsou profesionály přes dvacet let, nemusí podařit zahrát na turnaji ani jednou za celou kariéru) nevyplácí žádná prémie.

Click here to read more.. »

comments: 21 »