Uapa – 1 anno di blog / 1 rok blogu

Posted on 31st Srpen 2010 in Italiano

 

 

Uapa

 

Moje drahá kamarádka Fede

Mia cara amica Fede

 

Click here to read more.. »

comments: 4 »

Oslovování

Posted on 22nd Srpen 2010 in Texty
Měl jsem v posledním týdnu několik příležitostí zamyslet se nad tykáním a vykáním si. Výborný článek na toto téma najdete na blogu Christabel (kterému sluší tentýž epitet jako tomu článku), tady. Vzhledem k tomu, že ve svém posledním zaměstnání před ID jsem byl executive manager of pavement decorations (rozuměj zametal jsem chodníky; to anglické označení jsem používal ve styku s lidmi, kteří si na ně potrpí, chudáci), moje příklady jsou z chození okolo domu, s obrázky.
kaluž 01

Click here to read more.. »

comments: 34 »

M. F. podruhé v cizím jazyce

Posted on 18th Srpen 2010 in Texty
Italské nakladatelství Mimesis Edizioni (Milano – Undine) vydalo antologii nové české poesie, Rapporti di errore (Sedici voci nuove della poesia ceca contemporanea), uspořádanou Petrem Králem a přeloženou Antoniem Parentem, v níž jsou básně Kateřiny Bolechové, Petra Špangera, Wandy Heinrichové, Ladislava Selepka, Ladislava Puršla, Viktora Špačka, Milana Šedivého, Ladislava Zedníka, Gabriela Plesky, Jakuba Řeháka, Jiřího Kotena, Ondřeje Macury, Evy Košinské, Ondřeje Buddeuse, Jakuba Čermáka, a na str. 35 – 42 i moje (mezi L. S. a L. P.).
Rapporti di errore

Click here to read more.. »

comments: 28 »

Chvála padání do hnoje

Posted on 15th Srpen 2010 in Texty
Pokaždé, když nechtě spadnu do hnoje, nemůžu si to vynachválit. Ne až tak kvůli hnoji samotnému, ale proto, že něco objevím. Poprvé se mi to přihodilo loňského června v Jundrově, když se Úplňkopravec stěhoval a já pak od něj šel pěšky okolo Svratky. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Brně (lavičky u mostu, k němuž dojdete, připomínají The Jam, a laťkový plot zase LP Too-Rye-Ay od Dexys Midnight Runners). Loni bylo na rozdíl od letošního roku mnoho motýlů. Jdu si tedy takhle mezi zahrádkami, a bác ho! – babočka admirál! Namlsán zdařilým supermakrem ruměnice a rád, že zase vidím hmyz, postupuji za babočkou. Vtom zapraská suché maliní, na němž stojím, a šup, už jsem o kus níže, v hnoji. A co nevidím? Na rostlinách okolo mne jsou kněžice páskované!
Graphosoma lineatum

Kněžice

Click here to read more.. »

comments: 12 »

Rozmnožování dělením

Posted on 12th Srpen 2010 in Texty
Vědecký fotočlánek.

Click here to read more.. »

comments: 13 »

4x autoautoportrét

Posted on 8th Srpen 2010 in Texty
Sedl jsem si na rozhodcovskou sedačku. A vypadal jsem docela dobře.
auto auto 04

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Křižáková výprava, a

Posted on 6th Srpen 2010 in Texty
cesta za Zuluy,
čili
vypsání dvou večerních procházek.
autobus
Autobus noční linky 98

Click here to read more.. »

comments: 38 »

Urážíme

Posted on 4th Srpen 2010 in Texty
osoby civilní i úřední. Lekci vede stará kovářka z Lážova.
Věnováno zuzi

Click here to read more.. »

comments: 24 »

Chováme zvířata – útěky a jiné svízele

Posted on 3rd Srpen 2010 in Texty
Zvířata chovám asi stejně dlouho, jako umím číst – i když jsem na prvním místě amatérský přírodovědec; to znamená asi od tří let. Začali jsme pakobylkami, pokračovali akváriem – jejich počet postupně vzrostl na čtyři, choval jsem i larvy potápníka a potápníky samotné a dodnes mne mrzí, že jsem nikdy nechoval splešťuli blátivou, tu jsme chytili s bratrancem a dali ji do jeho akvária, kde ji vzápětí spolkl kančík červenooký (mně zase rájovec dlouhoploutvý – dobře krmený, podotýkám hned! – sežral naráz pět neónek), postupně se přidávali brouci -

Click here to read more.. »

comments: 24 »

Trojnásobně zlatý pán

Posted on 2nd Srpen 2010 in Texty
Tak Christophe Lemaitre, ten rychlý pán, už je navíc třikrát zlatý (unikum!) z evropského mistrovství v atletice, když vyhrál sprint na 100 i 200 metrů a běžel druhý úsek vítězné francouzské štafety na 4x100m. Ten je ale šikovný. A pořád fešák. Pěkné pozdravení Petisee a Lišce!
Christophe Lemaitre, Barcelona 2010
(c) Erik van Leeuwen
Báječné pozadí! Teda ne pána, ale stadion za ním.

Click here to read more.. »

comments: 14 »