Barva času -

Posted on 27th Prosinec 2009 in Texty
Profesoři univerzity, kterou máme už třicet let v sušárně, se poté, co se konečně shodli (nebo, podle jiné verze, zapomněli) co znamená "intencionální transcendence v imanenci", a poté, co se smířili s tím, že vedoucí katedry pro betonářské historky upadl v chmurné mlčení a žmoulá v ruce sušenku, protože napsal druhý odstavec své knihy "Zvířena, kterou zná kmen Dinků", takže v tomto okamžiku není v sušárně nikdo, kdo by dovedl říct historku o betonu tak, aby se vám zdálo, že jste Přesně 72 kilometrů od Zvuku Míchačky, mohli konečně zkoncentrovat na úkol, který si vytyčili již při založení svého ústavu.

Click here to read more.. »

comments: 22 »

Radost

Posted on 23rd Prosinec 2009 in Texty

 

Z mnoha věcí. Některé konkrétní z těchto dní.

SB and wl

Z Becketta viděného přes list změněný svinkami v krajku.

 

Click here to read more.. »

comments: 16 »

příště

Posted on 18th Prosinec 2009 in Texty

 

"Skoro nikdy na něho nemyslím. To není člověk, na něhož by bylo možné vzpomenout jen letmo, a tak na to nemám čas."

(Joseph Conrad, Zlatý šíp)

 

jc1

 

Click here to read more.. »

comments: 24 »

a Józef Korzeniowski příště

Posted on 17th Prosinec 2009 in Texty

 

scinkové

Scinkové si hrají na Úrobora

 

Click here to read more.. »

comments: 26 »

Bez seňora Cortesia

Posted on 14th Prosinec 2009 in Texty
Motto: "V cizinecký legii, vypráví Kowalski, jsme jedli pořád jenom banány a šunku. Ráno – banány a šunku. V poledne – banány a šunku. Večer – banány a šunku. O půlnoci – banány a šunku. Po půl roce jsem radši utek. Ale chytli mě a zavřeli. A v kriminále – to se ví – banány a šunku, banány a šunku, banány a šunku, banány a šunku…" (Ivan Wernisch, Pekařova noční nůše)

Click here to read more.. »

comments: 32 »

Příběh ředitele poštovní známky,

Posted on 8th Prosinec 2009 in Texty

 

který byl průvodcem po nachu v paláci karmínové královny, nezačíná dvojverším

Kohout mě budí bengálsky.

Bude to asi thá kur.

Click here to read more.. »

comments: 32 »

Nová H_aluze (i s M.) (podruhé)

Posted on 7th Prosinec 2009 in Texty
Vyšlo nové, sedmé číslo časopisu H_aluze, který si buď můžete koupit, nebo stáhnout jako pdf zde. Mne najdete v obsahu, spolu s mými vzácnými přáteli Milanem Ohniskem a Jitkou N. Srbovou (která měla nedávno narozeniny i svátek). Toto číslo má navíc knižní přílohu (Anica Jenski, Dnes půjdu za ženu).
Článeček mezi fotbalem a romantismem.

Click here to read more.. »

comments: 62 »

Obrázky XVIII.

Posted on 2nd Prosinec 2009 in Galerie
Čirá krása: pavouci.
Sally 007
(plné rozlišení)

Click here to read more.. »

comments: 34 »
Posted on 1st Prosinec 2009 in Texty

Read more about this..

Manželka kupuje raketu někde v bazaru, je to kosmická loď třípokojová, má prázdnou spíž s oknem, v němž je síťka proti hmyzu, ložnici s postelí z naležato položených schodů pokrytých kobercem, na které odmítám spát, a velikou dřevěnou polici na níž z háčků visí maličké, na pořádné napití se nepraktické bílé šálečky s oranžovými motivy, pro které má loď vyprošenu výjimku ze zákona setrvačnosti, takže se nehýbou a tím pádem nerozbijí při prudkém zabrždění, a obývací pokoj s vínově rudým kobercem, který je i na proleželé pohovce; hrajeme s manželkou šachy; uznávám, že jsem měl o několik desítek tahů před současným hrát koněm, a nemusel jsem to teď remizovat – oba si měníme na poslední řadě pěšce na bagety, přičemž oba tak činíme na té stejné poslední řadě, tedy osmé; rozčileně si mnu pleš, protože chyby koněm mi vadí, potřásám dlouhým, zvlněným věncem vlasů na temeni, vyfukuji oblak kouře z papirosy a halím se úžeji do černého, plouhavého zimníku jemuž z poutek na zádech visí v dlouhém u jeho pásek. Jsem Michail Tal.

Click here to read more.. »

comments: 16 »