Show Neila Armstronga

Posted on 30th Říjen 2009 in Texty
Protože na Buzze Aldrina si netroufám (pochopitelně), aneb, jaké překvapení připravila svým rodičům malá čtenářka, neboli, kam se za rok dojde od želvy a velryby. Spolu s portrétem jejího otce!
malá čtenářka 02
Chycena při činu?

Click here to read more.. »

comments: 55 »

Petice podruhé

Posted on 24th Říjen 2009 in Texty

 

Přátelé, Římané, rodáci, ještě jednou petice – na její stránky přibyla fotogalerie:

http://www.zachrante-karluv-most.cz/fotogalerie.html

 

Karlův most 02

 

Click here to read more.. »

comments: 26 »

Púvodně o anagramech

Posted on 17th Říjen 2009 in Texty
Pokud je máte rádi jako já, navštivte tuto stránku,
i když občas jsou Matrix hadra.
Článek s obrázky, citáty, vandalismem,
a tak.
dadaměsto
Je to všechno
nesamozřejmé jako dadaměsto

Click here to read more.. »

comments: 110 »

Petice

Posted on 12th Říjen 2009 in Texty
přeposlaná mi J. E. Fričem. Jak zmíněno o článek dříve, Stari most v Mostaru byl zničen, schválně. Proč je ničen Karlův most, domyslete si sami…
http://www.zachrante-karluv-most.cz/
Karlův most

Click here to read more.. »

comments: 9 »

3x Rusko

Posted on 12th Říjen 2009 in Texty
Rusko, jak známo, stejně jako před ním SSSR, nerespektuje mezinárodní dohody o autorském právu, jak ví třeba Ivan Wernisch, kterému vyšla ve městě Elektrostal (to je Ukrajina, tedy i tam?) kniha, kterou dodnes neviděl, natož aby za ni cokoliv dostal. Vždycky místo Elektrostal říkám Šeremetěvo, nevím proč; asi pro svou lásku k A. M. Kondratovovi.
Šeremetěvo
Zase západ slunce…

Click here to read more.. »

comments: 14 »

Obrázky XV.

Posted on 7th Říjen 2009 in Galerie

Brněnská přehrada je upuštěná o deset metrů, kvůli čištění.

přehrada 02

Motto: Za dva měsíce hlásila Ostapenkovi, že už je oba řádně vycvičila, že sice Mac Mac McLaughlin je – vždycky si jednoho "Maca" přidala – vyložený kýčař a Jyrry zase nechutný formalista, ale to že snad na Marsu nebude tolik vadit a vkus hopsavých černých medúz že to nezkazí.

(Ludvík Souček, Sluneční jezero)

Click here to read more.. »

comments: 50 »

Andulka díky Wikipedii a jiné

Posted on 6th Říjen 2009 in Texty
Chystal jsem se nahrát něco do Wiki Commons, a pobavil mne včerejší Obrázek dne. Podívejte se mimochodem do jeho diskuse. Pak se podívejte na jeho kategorie. Ty mají ještě další subkategorie, které jsou vskutku zábavné, asi jako žebříčky nejlepších hráčů kriketu tohoto typu: nejlepší odpalovač, levák, působící na Britských ostrovech, fanoušek Newcastle FC, s vousem spíš hnědým než béžovým. Mám zato, že kategorie stojících žen na jejichž fotkách je vidět i podpaždí je prostě legrační. Samozřejmě že mi to připomnělo mou oblíbenou skupinu Budgie a jejich píseň "Horké jako podpaždí dělníka z doků". Pokud chcete, pusťte si jinou jejich slavnou skladbu, "Nude Disintegrating Parachutist Woman" zde. Zajímalo by mne, zda někdo kontroluje fotky z pláží na Wiki podle tohoto kritéria. Každopádně se již na Commons nachází vlídné upozornění, že pro edukativní účely už má Wiki ňader dostatek. Trochu méně vlídně je to vyjádřeno touto značkou. Ale článek je úplně o nečem jiném, totiž o kratičké procházce.

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Orchestříšť, snově?

Posted on 4th Říjen 2009 in Texty

kobylka a orchidej 01

Objednal jsem si knihu o Janu Vladislavovi. Den poté překládám článek o profesoru Pej Wen-chungovi do portugalštiny, a do toho jiný článek, pro změnu z francouzštiny do španělštiny, aniž bych kterýkoliv z těchto jazyků uměl. Zvoní telefon. Říkám do sluchátka: "Ústav jazykovědy". Na druhé straně se ozve: "Ústav pro soudobé dějiny. Vy jste si prosím objednával tu knihu o Janu Vladislavovi?"

Click here to read more.. »

comments: 80 »