Oheň dráhy úhoře

Posted on 29th Leden 2009 in Texty
Úplňkopravec zjistil, že jeho kalendář má špatně vytištěné úplňky! No tak potom už řekněte, na co se spolehnout… Pak se navíc přeslechl a když jsem mu řekl, že na hlavobol neberu prášky (už týden nepárám len, ani bál, gin – a tonik), ale mažu se alpou tak mohutně, že ji málem i piju, nezaslechnuv “málem”, napsal mi obratem, že ji pít nemám. Můj spánkový režim je teď někde v Austrálii.
mosaic
Leč i tam si lze najít čas i na další věci.

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Gulo gulo – konec prologu

Posted on 19th Leden 2009 in Texty

Konec prologu k rosomákům, Keltům a vůbec.

Motto:

„Ale i potom dejte pozor, aby na americkou univerzitu, chtivou starého dobrého chicagského blues, nepřišel někdo jako Muddy Waters, neusmál se tak, jak dovedou jen staří černošští muzikanti a neřekl: ‚Musel jsem k vám přijít teprve po Rolling Stones a Beatles.‘ A černí bluesmani nelžou a nelichotí." (Jiří Černý, Rolling Stones, konec šedesátých let)

„Zkrátka dnes bych už leccos napsal jinak. Třeba to, že ‚černí bluesmeni nelžou a nelichotí.‘ Vím už, že někteří dělají oboje." (Jiří Černý, 1989, Před/o/mluva ke knize Hvězdy tehdejších hitparád v níž je i výše zmíněná kapitola)

Click here to read more.. »

comments: 36 »

Psí víno 46

Posted on 16th Leden 2009 in Texty

(Nejenom) upoutávka pro čtenáře poesie. Click here to read more.. »

comments: 12 »

Jan Vladislav

Posted on 15th Leden 2009 in Texty

Jan Vladislav 2
dnes slaví 86. narozeniny.
Z celého srdce Vám přeji hodně zdraví, štěstí a Božího požehnání,
a děkuji Vám za všechno, čím jste obohatil naši kulturu!

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Gulo gulo – prolog

Posted on 11th Leden 2009 in Texty

"Ve stejnou dobu Dne D commandos z 1. brigády zvláštních služeb brigádního generála lorda Lovata pronikli přes Coleville až k řece Orne, kde se v odpoledních hodinách spojili s výsadkáři britské 6. vzdušné výsadkové divize. Ti už třináct hodin hájili dobytá postavení kolem mostů přes Orne a nyní nevěřili svým očím při pohledu na blížící se oddíl commandos v zelených baretech, v jehož čele kráčel lord Lovat se svým osobním dudákem vyhrávajícím jako na přehlídce. Přitom se ze všech stran ozývala střelba a němečtí odstřelovači měli silnici na mušce."

Click here to read more.. »

comments: 18 »

Gulo gulo – prolog k prologu

Posted on 10th Leden 2009 in Texty
comments: 18 »

Koláž bez svátečního koláče

Posted on 5th Leden 2009 in Texty

Nehlídal jsem to, a tak fismeister.eu přišel o Opus 100 (= stý článek), což je dobře, neuměl bych ho napsat. A tak jen maličká koláž přespané hlavy polité francovkou, než, dá-li Bůh, zpracuji pořádně Spallanzaniho, a lorda Lovata. Díval jsem se mimo jiné, které obrázky jsem zapomněl použít v minulých příspěvcích, takže tady jsou… všechny mají v názvu „a".

 

Click here to read more.. »

comments: 14 »

Tajný jazyk pekařovy dcery III.

Posted on 3rd Leden 2009 in Texty

Tak tedy, článek o australopitécích. Protože však legendy narůstají natolik, že nakonec výsledek nebývá schopen dostát očekávání, článek je vlastně o orlech a jejich loveckých schopnostech, o nelétavých ptácích, kde se mi snad podaří ty z vás kteří nečtou paleontologické publikace docela překvapit; a i o tom, jak si vybrat svědka na svatbu, o znalosti dětské duše, povinnostech gentlemana v úděsném horku, německé gramatice, francouzském slangu, a tak nějak vůbec, doplněný obrázky a tříjazyčným citátem, kterým začneme.

Motto:

Hned jsme si všimli, že Harris se tváří nějak truchlivě. Budil dojem člověka, který prodělal značné nesnáze. Ptali jsme se, jestli se mu něco nestalo, a on povídá:

Click here to read more.. »

comments: 26 »