0ololmsm,. 3

Posted on 31st Prosinec 2008 in Texty

 

Tentokrát čistě galerie zvířat, která moji přátelé a známí buď chovají jako domácí mazlíčky, nebo která bych já jako mazlíčky chovat chtěl. Plných 23 obrázků, rozdělených na zvířata všeobecně oblíbená, zvířata ne všeobecně oblíbená, a zvíře zcela záhadné.

This time, purely a gallery of animals which either my friends keep as pets, or which I would love to keep as pets. No less than 23 pictures, divided into three sections: animals most people love, animals most people don’t actually love so much, and one totally mysterious animal.

 

Click here to read more.. »

comments: 38 »

Světci na moři

Posted on 28th Prosinec 2008 in Texty

 

Krátké povídání o svatém Brandanu a jeho legendární cestě, a velká, převážně barevná galerie přerozličných tvorů, hlavně mořských, leč nejen jich.

 

St. Brendan 1

St. Brendan, The Square Bantry, County Cork

 

Click here to read more.. »

comments: 35 »

Pouhá náhoda, Marku Jorrocksi

Posted on 25th Prosinec 2008 in Texty

Po nocích občas hrávám s počítačem Scrabble v angličtině. Sehráli jsme několik set partií, za ty roky, a během nich jsem jen dvakrát mohl použít své oblíbené slovo. Zato v předvánočním týdnu

E, třída

(vánočně vyzdobená třída ve škole v Setúbalu)

 

Click here to read more.. »

comments: 10 »

O Kojotovi, který se chtěl něco dozvědět

Posted on 22nd Prosinec 2008 in Texty

a dozvěděl se to.

 

Motto:

„Netopýří trus!" (Zafod Bíblbrox)

 

Jak jsem se zmínil 18., potkal jsem cestou od zubaře Kojota s Lucienne, a to v přízemí knihkupectví Academia. Kojota zaujala tato kniha:

Click here to read more.. »

comments: 13 »

Začíná se citátem z knihy Mikulášovy patálie

Posted on 21st Prosinec 2008 in Texty
Motto:
"S Polívkou to zacloumalo, to byla hrůza.
- Já vás naučím žrát trávu! Já z vás nadělám jitrnice! Galejníci! Skotáci!, řval jako pominutý a několik kluků se dalo do breku a ředitel se úprkem přihnal na dvůr.
- Pane Dubone, řekl ředitel Polívkovi, – slyšel jsem vás až do své pracovny. Myslíte si, že takhle se má mluvit s malými dětmi? Nejste už u vojska!
- U vojska? křičel Polívka. – Byl jsem četařem u dělostřelců, ale moji vojáci byli kůroví zpěváčci, ano, kůroví zpěváčci proti téhle bandě!"
Maminka říká, že pořád píšu jen o zvířatech, takže tady je pro změnu článek o dělostřelbě. Zpestřený tuhletím a támhletím.

Click here to read more.. »

comments: 14 »

Fede e sua nonna / Fede a její babička

Posted on 20th Prosinec 2008 in Italiano

Ecco un piccolo articolo sulla mia cara amica Fede e la sua meravigliosa nonna.

Článeček o mé drahé kamarádce Fede a o její báječné babičce.

 

Click here to read more.. »

comments: 12 »

Tajný jazyk pekařovy dcery II.

Posted on 18th Prosinec 2008 in Texty

Původně článek o australopitécích, potom velmi krátký a nafoukaně odborný článek o chemickém složení zdechlin žraloka velikého a o femuru nalezeném Duboisem v Trinilu, náhle však, následkem toho, že autor je, slovy Haškovými, „trestuhodně ignorantské hovado", článek o něco delší: i o několika setkáních, předrevolučně ozdobené rybě, řemeslnících u úplňkopravce, jazykozpytu a ptácích – avšak nejen v jazykozpytu – , zakončený – zbořte se, kamna! (což je myslím dokonce víceméně citát ze Shakespeara) vynikajícím receptem na pudink.

 

žralok 1

Foto Chris Gotschalk

 

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Dvě zajímavá zvířata

Posted on 16th Prosinec 2008 in Texty
Tedy ne přímo o dvou zajímavých druzích zvířat obecně, ale o dvou zajímavých představitelích svých druhů, z nichž druhý byl a je nesmírně milován po celém světě, naši vlast nevyjímaje.

Click here to read more.. »

comments: 5 »

Nečekané nebezpečí v Everglades atd.

Posted on 10th Prosinec 2008 in Texty

 

Everglades 3

 

Národní park Everglades, součást Světového dědictví Unesco, leží na jihu Floridy. Jeho rozloha 6,104.97 km2 z něj činí třetí největší park 48 států USA mezi Mexikem a Kanadou. Ročně ho navštíví přes milión turistů. V jeho tropických a subtropických mokřadech žije přes 350 druhů vodního ptactva, 40 druhů savců včetně zhruba 100 posledních exemplářů floridské pumy, 300 druhů ryb, 50 druhů plazů, z nijchž nejznámější jsou aligátoři, atd. Ovšem v poslední době se tam lze poměrně snadno setkat s nečekaným – a nevítaným – hostem:

Click here to read more.. »

comments: 16 »

Obrázky XI.

Posted on 8th Prosinec 2008 in Galerie
Ruce a jiné.

Click here to read more.. »

comments: 14 »