Un poema

Posted on 21st Listopad 2007 in Español

 

UNA CANCIÓN DE CUATRO ESTRELLAS Y UNA MARIPOSA

para Erika

Click here to read more.. »

comments: 3 »

Ještě ne spánek, už ne bdění II.

Posted on 16th Listopad 2007 in Texty

"Na první verš přísahá řadá básníků", napsal v letošním lednovém Hostu dnes už bohužel zesnulý Jiří Rulf.
Click here to read more.. »

comments: 2 »

The Beatles, ČT a kamení

Posted on 14th Listopad 2007 in Texty

Motto: "Zuřivým pátráním se zjistilo, že bubeník Postižené oblasti stojí na pláži Santagrinu V, vzdálen přes sto světelných roků, a prohlašuje, že je tam už skoro půl hodiny šťasten a že si našel kamínek, který s ním bude kamarádit." (Douglas Adams) Click here to read more.. »

comments: 7 »

Ohlasy

Posted on 6th Listopad 2007 in Pískoviště

Miroslav Fišmeister: Pískoviště

Do české poezie vstoupil rázným krokem: představil se jako „amatérský přírodovědec" a „potomek dvou admirálů" a za dva roky publikoval čtyři sbírky veršů – knihy rozsáhlé co do počtu stránek, a přitom v jednotlivých číslech stručné, ba máloslovné.

Click here to read more.. »

comments: 8 »

Dadaismus z roku 1848

Posted on 2nd Listopad 2007 in Cizí texty

Toto není můj text (kéž by byl!), ale divadelní hra kterou napsal Prokop Chocholoušek (1819, Sedlec u Sedlčan – 1864, Nadějkov u Sedlčan). Vydal knihu "Kocourkov, čili pamětihodnosti převelikého města Kocourkova a obyvatelů jeho", v roce 1848. Objevil ji Ivan Wernisch a publikoval ji ve druhém díle svého vynikajícího edičního počinu, knize "Píseň o nosu / Zapomenutí, opomíjení a opovrhovaní. Z jiné historie novočeské literatury (od počátků až do roku 1948)" (viz nakladatelství Petrov, autoři, Ivan Wernisch) – kniha vyšla v roce 2005 a je stále k sehnání (a určitě stojí za to). Přál bych vám, abyste si ji poslechli v přednesu Ivana Wernische, jako se to poštěstilo mně na FF MU před dvěma lety…

Click here to read more.. »

comments: 6 »

Ještě ne spánek, už ne bdění

Posted on 2nd Listopad 2007 in Texty

Pár textů z onoho podivného rozhraní, kdy člověk, přestože uondán, nemůže usnout, ale rozhodně naplno nebdí a hlavou se mu začnou míhat útržky hudby sfér. (Jeden můj přítel takto slyšel koncert Pink Floyd.) Některé – ty bdělejší – jsem si zapsal.

V článku naleznete verše, ale začnu prozaickou větou: "Teprve když jsme pozorovali mořské houby už půl hodiny, přiznal se Dioklecián, že nevěří v existenci falešných zubů."

 

Click here to read more.. »

comments: 6 »